Grzegorz Braun

Grzegorz Braun o „niszczeniu armii w majestacie pisowskiego bezprawia” [+WIDEO]

Grzegorz Braun wystąpił podczas konferencji prasowej poświęconej odejściom z Wojska Polskiego. Prawicowa opozycja wobec PiS wskazuje, że żołnierzy zamiast przybywać ubywa – I to w zastraszającym tempie. A jeszcze pół roku temu pisowskie hasła i slogany mówiły o 300-tysięcznej armii.

Grzegorz Braun o niszczeniu polskiej armii

Konfederacja od kilku dni alarmuje, że Wojsko Polskie traci żołnierzy. W ciągu ostatnich tygodni szeregi armii miało opuścić aż 300 żołnierzy. Nie trudno dostrzec niepokojącego trendu, zwłaszcza mając w pamięci pisowskie zapowiedzi dotyczące armii przekraczającej 300 tysięcy zakontraktowanych żołnierzy.

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun twierdzi że obecna władza „demoralizuje, degraduje, niszczy” Wojsko Polskie. Sama partia miała ostrzegać już wcześniej, że niekorzystne zmiany wprowadzone w armii nie służą morale i prędko doprowadzą do uszczuplenia kadr.

– Ostrzegaliśmy jakie niepowetowane straty w szeregach kadry wojskowej – często tej najbardziej doświadczonej – ubytki przyniesie operacja wyszczepiania, tresowania, ścigania, czołgania, często strego wojsko, doświadczonego wojska jak kotów przez segregacjonistów – przypominał Grzegorz Braun.

Myśmy ostrzegali. To wszystko dokonało się i dokonuje się – uwaga – dalej w majestacie pisowskiego bezprawia podkreślał parlamentarzysta opozycji.

Polityk rzucił również światło na „akcyjną” politykę zakupów prowadzoną przez resort obrony.

Tak przecież niezbędnych zakupów dokonuje się pod pretekstem wyprawiania sprzętu najlepszego często, jakim Wojsko Polskie dysponuje na wojnę, którą prowadzi sąsiednie państwo za polską granicą mówił, nawiązując do przekazywania sprzętu Ukraińcom.

Nie wiadomo, czym te ubytki uzupełnić. Wojsko kurczy się i – powiedziałbym nawet – karleje alarmował poseł.

– Karleje również moralnie. To co zrobiono pod pretekstem walki z mniemaną pandemią w wojsku polskim, to było przetrącanie kręgosłupa. To było posyłanie na przedwczesną emeryturę często najbardziej doświadczonych weteranów misji zagranicznych – wskazuje Grzegorz Braun na konferencji prasowej Konfederacji.

Przeczytaj również: Żołnierze odchodzą z polskiej armii? Dobromir Sośnierz: „My już wtedy uprzedzaliśmy”

źródło: Konfederacja

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

One thought on “Grzegorz Braun o „niszczeniu armii w majestacie pisowskiego bezprawia” [+WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these