W Sejmie słuchano sprawozdania Głównego Inspektora Pracy. Komentarz w tej sprawie zostawił poseł Konfederacji Grzegorz Braun, który nie przebierał w słowach.

Przypomniał, że w czasie ogłoszonej pandemii inspektor „wystąpił w roli trybika”, który stosował terror sanitarny.

– Wystąpiliście w roli trybika, a raczej sporego trybu, w tej maszynie opresji, tresury i terroru narodu polskiego pod pretekstem walki o zdrowie publiczne. Inspektorzy chodzili po Polsce i nękali prostych, dobrych, pracowitych ludzi. Jak się komuś maseczka z noseczka zsunęła, to sami nie mogli wlepić mandatów, ale prawie 0,5 tys. donosów poszło do GIS-u – to jest w tym sprawozdaniu – powiedział na początku wystąpienia Grzegorz Braun.

– To hańba, pani inspektor, hańba i straszny smutek, bo przecież macie takie poczucie, że robicie, co trzeba, macie takie poczucie, że to jest jakiś standard, etyka zawodowa, a zostaliście zaangażowani do roli podwykonawców, nękających gestapowców, którzy biednemu narodowi próbują wtłoczyć do głowy te reguły, żeby pogodzili się z nową normalnością, którą tu, z tej trybuny, proklamował premier Morawiecki – dodał poseł Konfederacji.

W ocenie posła Brauna Główny Inspektor Pracy jest kolejnym z urzędników, który zawiódł Polaków w czasie pandemii.

Przeczytaj również:  Kolejna wpadka w Dzień Dobry TVN. Filip Chajzer zapomniał, że ma włączony mikrofon?

– ˝Solidarność˝ zdradziła, związki zawodowe pisały tylko listy, pisały tu, do Wysokiej Izby, do komisji, że to wszystko w porządku, kiedy aktualna większość, przemocowa większość parlamentarna, zjednoczona koalicja COVID-owa, próbowała wprząc pracodawców w egzekwowanie tego reżimu. Polecę pani publikacje, a są ich setki, tysiące, badawcze prace publikowane w renomowanych czasopismach podkreślające problematyczność przymusu zamaskowania, podkreślające przeciwskuteczność przymusu zamaskowania – tłumaczył prawicowy polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Świnoujście: Na polskim wybrzeżu pojawiła się ogromna polska flaga [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poseł Kierwiński ostro o UE: „To nie jest mądre zachowanie” [WIDEO]

źródło: YouTube.com

(Visited 924 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj