propolski.pl: Chwile grozy na korcie

Groza na korcie. Tenisista ruszył na pomoc. Wszystko nagrały kamery [WIDEO]

Upały wciąż są nieznośne i dają się szczególnie we znaki sportowcom. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czasie meczu Junchenga Shanga i Stefana Dostanicia. Chiński tenisista podbiegł do chłopca od podawania piłek, któremu zrobiło się słabo.

W Lexington odbywa się turniej ATP Challenger. W czasie jednego z meczów doszło do niepokojącego zdarzenia. Kiedy Stefan Dostanic i Juncheng Shang rozgrywali trzeci set, jeden z chłopców prawie zemdlał.

Na pomoc ruszył mu chiński tenisista. O szczegółach poinformowała Interia.pl.

– Mecz natychmiast został przerwany, a 17-letni zawodnik szybko zareagował, wziął chłopca na ręce i zabrał do zacienionego miejsca. Shang podzielił się z nim butelką wody, zrobiono mu także zimny okład.

Błyskawiczną reakcją wykazał się również sędzia, który prowadził spotkanie. Natychmiast wezwał pomoc medyczną, która udzieliła pomocy chłopcu.

W tym meczu zwyciężył Chińczyk 6-0, 4-6, 6-3. W 1/8 finału ATP Challenger 17-latek zmierzył się z Michaiłem Kukuszkinem i pokonał go.

źródło: Twitter, Interia.pl