Do Brukseli wpłynął wniosek o zakaz wydawania wiz turystycznych Schengen dla Rosjan. Został on złożony przez kilka państw Unii Europejskiej.

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk przyznał, że Polska popiera pomysł rozszerzenia pakietu sankcji, jakie nałożono na Rosję. Polityk dodał, że nie wszystkie kraje zgadzają się w tej sprawie. Przeciwne są, chociażby Francja, Niemcy i Holandia.

– Trzeba przestać wydawać Rosjanom wizy turystyczne. Odwiedzanie Europy to przywilej, a nie prawo człowieka – mówiła premier Estonii Kaja Kallas.

– Jestem za totalnym zakazem wydawania wiz Rosjanom, ponieważ: 1) odpowiedzialność zbiorowa w tej wojnie jest faktem i szerokie oddziaływanie na wolność podróżowania może realnie, coś zmienić 2) antyputinowscy Rosjanie są bierni 3) Putin od dawna utrzymuje, że Zachód trawi rusofobia – napisała dziennikarka TVN Anna Kalczyńska.

Gronkiewicz-Waltz o wpisie Kalczyńskiej

Sprzeciw w tej sprawie wygłosiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, która odparła: – Jestem przeciw zakazowi wydawania wiz Rosjanom, gdyż powinni widzieć, na czym polega demokracja, a nie nauczą się tego inaczej niż dzięki podróżom na zachód.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Mam prawie 80 lat…”. Korwin-Mikke zdradził, co trzyma go przy życiu

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Ma dystans do tego, co widzi”. Schetyna tłumaczy rozmowę Tuska z dziennikarką TVN [WIDEO]

źródło: DoRzeczy

(Visited 191 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj