Jarosław Gowin

Jarosław Gowin: „Proszę mi nie zawracać głowy jakimiś wyborami”

Wicepremier Jarosław Gowin był gościem programu „Fakty po faktach” w TVN24. Polityk został zapytany o termin majowych wyborów prezydenckich podczas szerzącej się epidemii koronawirusa.

— Nie ma żadnego dobrego terminu na wybory. Decyzja powinna zapaść w ostatnim możliwym momencie — powiedział Jarosław Gowin.

Polityk poprzez swoje słowa wyraźnie dał do zrozumienia, że obecnie są ważniejsze problemy do rozwiązania niż zajmowanie się tematem wyborów prezydenckich.

— Odpowiem na to z celową przesadą i potem proszę mi pozwolić na krótki wywód, który uzasadni tę przesadę. Na pańskie pytanie odpowiedziałbym: proszę mi nie zawracać głowy jakimiś wyborami — mówił wicepremier.

Po chwili dodał, że gospodarka światowa tak naprawdę stanęła, a świat coraz bardziej traci na epidemii koronawirusa.

— Ten świat, który w wariancie optymistycznym wyłoni się za kilka tygodni lub za kilka miesięcy, nie będzie już taki sam jak wcześniej — tłumaczył.

Gowin jest zdania, że obecnie najważniejsze jest zadbanie o życie i zdrowie Polaków.

— Uważam, że dzisiaj po pierwsze trzeba zrobić wszystko, by chronić życie i zdrowie Polaków, a po drugie chronić zdrowie i życie polskich firm, bo one są równie bezcenne — ocenił.

Zdaniem gościa „Fakty po faktach” „dzisiaj w ogóle nie ma sensu podejmować tematu terminu wyborów”.

— Jeżeli tylko da się je przeprowadzić w maju, to zróbmy je w maju. A zatem decyzja w tej sprawie powinna zapaść w ostatnim możliwym momencie — podsumował.

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these