Strona główna Polska Hołownia krytykuje działania prezydenta: „Nie wiem, czy to jest rozsądne, to jest sankcjonowanie fikcji”

Hołownia krytykuje działania prezydenta: „Nie wiem, czy to jest rozsądne, to jest sankcjonowanie fikcji”

4 min czytania
0
1
409
Szymon Hołownia

Niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia wypowiedział się na temat zaplanowanych na 10 maja wyborów prezydenckich. Były prezenter telewizyjny nie krył swojego rozczarowania obecnym stanem rzeczy.

— Oczywistym jest, że nie uda się skompletować 200 tys. członków obwodowych komisji wyborczych oraz zmusić samorządowców do organizacji głosowania — powiedział Szymon Hołownia.

Podczas wywiadu w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski dodał, że kampania prezydencka właściwie się w Polsce nie odbywa.

— Nie można jej prowadzić, nie jest możliwa organizacja spotkań kandydatów z wyborcami — oświadczył publicysta.

Kandydat na prezydenta wyjaśnił, że nawet gdyby wybory majowe doszły do skutku, to przez epidemię koronawirusa nie mogłyby się odbyć „normalnie”. Chociażby prowadzenie procesów w trybie wyborczym byłoby utrudnione.

Hołownia jest zdania, że tak naprawdę to Andrzej Duda jest faworyzowany i korzysta na obecnej sytuacji w Polsce.

— Funkcja, którą teraz sprawuje, pozwala mu poruszać się po kraju. Nie wiem, czy to jest rozsądne, to jest sankcjonowanie fikcji — mówił.

Były prowadzący „Mam Talent” stwierdził, że na miejscu PiS i Andrzeja Dudy zadałby sobie szczerze pytanie, jaki sens ma przeprowadzenie tych wyborów w obliczu pandemii i czy jest to uczciwe.

— Nawet jeżeli oni mieliby je wygrać w pierwszej turze, przy 10 proc. frekwencji i narażeniu życia, jakie się szykuje, to czy będzie to możliwe do uzasadnienia w kategoriach etycznych z perspektywy historii. Wydaje mi się, że nie — ocenił Hołownia.

źródło: wpolityce.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  Paweł Tanajno ostro atakuje Dudę i premiera Morawieckiego podczas debaty prezydenckiej
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Piotr Krzemiński
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Kolejny popis Nitrasa. Wdał się w sprzeczkę z mieszkańcem Zgierza i nawał go „głupkiem”

Sławomir Nitras stał się ostatnio prawdziwą gwiazdą Internetu. Polityk tym razem wdał się …