Strona główna Europa Angela Merkel poddana kwarantannie. Miała kontakt z zakażonym

Angela Merkel poddana kwarantannie. Miała kontakt z zakażonym

4 min czytania
0
1
705
Angela Merkel

Dramat związany z rosnącą epidemią koronawirusa stale przybiera na sile. Również Niemcy nie są wolni od tego problemu. Chora może okazać się sama kanclerz Angela Merkel.

Okazało się, że kanclerz tego kraju Angela Merkel została poddana kwarantannie po tym, jak miała kontakt z osobą zarażoną koronawirusem.

Tę przykrą informację przekazał rzecznik rządu Steffen Seibert.

Polityk niezwłocznie poinformował, że stan zdrowia kanclerz Niemiec musi być monitorowany.

— Kanclerz Niemiec Angela Merkel miała w piątek kontakt z lekarzem, u którego wykryto kornawirusa, i w związku z tym podjęła decyzję o poddaniu się dwutygodniowej domowej kwarantannie — poinformował Seibert.

Na terenie całych Niemiec podjęto niezbędne środki zapobiegawcze. Ogłoszono zakaz zgromadzeń w miejscach publicznych z większą ilością osób, jak również zamknięto wszystkie restauracje, salony fryzjerskie czy kosmetyczne. Takie restrykcje będą obowiązywały przynajmniej 14 dni.

Uniwersytet Johna Hopkinsa zarejestrował na terytorium Niemiec ponad 22,3 tys. zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu szerzącej się epidemii zmarły już 84 osoby. Niemcy zajmują 10. miejsce w grupie państw z największą liczbą zakażonych.

źródło: dorzeczy.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  Donald Trump na muszce Tuska. Szef Europejskiej Partii Ludowej wywołał lawinę kontrowersji: "Nawet Merkel była zszokowana"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez marlenap
Załaduj więcej w  Europa

Sprawdź również

Angela Merkel domaga się „więcej Europy”. Chce ratować Unię z kryzysu

Niemiecka kanclerz Angela Merkel nie kryje przerażenia szerzącą się epidemią koronawirusa.…