Dramat związany z rosnącą epidemią koronawirusa stale przybiera na sile. Również Niemcy nie są wolni od tego problemu. Chora może okazać się sama kanclerz Angela Merkel.

Okazało się, że kanclerz tego kraju Angela Merkel została poddana kwarantannie po tym, jak miała kontakt z osobą zarażoną koronawirusem.

Tę przykrą informację przekazał rzecznik rządu Steffen Seibert.

Polityk niezwłocznie poinformował, że stan zdrowia kanclerz Niemiec musi być monitorowany.

— Kanclerz Niemiec Angela Merkel miała w piątek kontakt z lekarzem, u którego wykryto kornawirusa, i w związku z tym podjęła decyzję o poddaniu się dwutygodniowej domowej kwarantannie — poinformował Seibert.

Na terenie całych Niemiec podjęto niezbędne środki zapobiegawcze. Ogłoszono zakaz zgromadzeń w miejscach publicznych z większą ilością osób, jak również zamknięto wszystkie restauracje, salony fryzjerskie czy kosmetyczne. Takie restrykcje będą obowiązywały przynajmniej 14 dni.

Uniwersytet Johna Hopkinsa zarejestrował na terytorium Niemiec ponad 22,3 tys. zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu szerzącej się epidemii zmarły już 84 osoby. Niemcy zajmują 10. miejsce w grupie państw z największą liczbą zakażonych.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 129 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj