Najnowszy sondaż Social Changes po raz kolejny potwierdza, że PiS pozostaje liderem na polskiej scenie politycznej. Partia rządząca nie pozostawia żadnych szans swoim konkurentom i ukazuje, że „efekt Tuska” prawdopodobnie dobiega już końca.

Oznacza to, że Koalicja Obywatelska, która po powrocie byłego premiera do polityki zaczęła zbierać laury, teraz znacznie traci na zainteresowaniu wyborców.

W badaniu Polacy odpowiedzieli na pytanie: „Na które ugrupowanie polityczne oddałbyś głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę?”

Na przedzie politycznego wyścigu wciąż pozostaje PiS — partia rządząca może liczyć bowiem na 34 proc. głosów Polaków.

Na kolejnej pozycji znalazła się Koalicja Obywatelska, która pomimo chwilowego zrywu zaczyna ponownie tracić poparcie. Obecnie wynosi ono ok. 23 proc. głosów.

Na trzecim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chęć zagłosowania wyraziło 21 proc. respondentów.

Jeżeli chodzi o Konfederację, to sondaż daje jej na ten moment 8-procentowe poparcie. Na piątym miejscu znalazła się Lewica z 7 proc. a za nią PSL-Koalicja Polska z 3 proc. uznania ankietowanych.

Zobacz również: Cejrowski zwyciężył w potyczce z władzami miasta Gdańsk: „Obywatel wygrał z władzą” [WIDEO]

Zobacz również: Bąkiewicz skomentował wyrok TSUE: Berlin chce odebrać nam narzędzia do prowadzenia suwerennej polityki

źródło: wmeritum.pl, wpolityce.pl

(Visited 686 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj