Redaktor Katarzyna Gójska gościła Roberta Biedronia na antenie programu pierwszego Polskiego Radia. Rozmowa dotyczyła fundacji kandydata Lewicy na prezydenta, Instytutu Myśli Demokratycznej.

Prowadząca wypytywała Roberta Biedronia o wpłaty na założoną przez niego przed laty fundację, gdy eurodeputowany piastował stanowisko prezydenta Słupska.

— Są oskarżenia o to, bo inaczej sprawy by nie było, że były takie wymuszenia wpłat na fundację Instytut Myśli Demokratycznej. I oczywiście, że nie ma aktu oskarżenia, dlatego o akcie oskarżenia nie mówię — rozpoczęła temat Gójska.

— Mówimy o sprawie, która badana jest przez prokuraturę, została umorzona na pierwszym etapie. Proszę pozwolić prokuraturze działać. Oczywiście, że te zarzuty są kompletnie absurdalne. Tak stwierdziła prokuratura i ja to podtrzymuję i koniec — bronił się Biedroń.

— Ale dlaczego w takim razie sąd uznał inaczej? — dopytywała redaktor.

— Musi się pani sądu zapytać. Jest rzecznik sądu — wskazał Biedroń.

— Nie, myślałam, że pan ma jakieś przemyślenia na ten temat. A czy pan był później zatrudniony w tej fundacji Instytut Myśli Demokratycznej? — zapytała Gójska.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

— Tak, byłem — potwierdził kandydat Lewicy.

— I z tej fundacji rozumiem czerpał pan dochody jako dyrektor do spraw projektu?

— Tak, tak było.

— No to jeszcze raz zapytam: A czy w takim razie, osoby które były zatrudnione w Słupsku, w różnych instytucjach podległych Urzędowi Miasta dokonywały wpłat na tę fundację?

— Wie pani redaktor, w tej sprawie trwa postępowanie.

— No ale to nie jest rzecz tajna. Nie wie pan kto wpłacał pieniądze na pana fundację?

— To jest fundacja, którą założyłem. Nie byłem jej prezesem i nie prowadziłem tej fundacji. (…) Rada fundacji sprawozdania dostaje raz na rok. Jak dostanę sprawozdanie to pani powiem, czy było czy nie było.

Ta sprawa dotyczy 2017 roku. To pan jeszcze nie dostał tych sprawozdań? — zauważyła Gójska.

Nie pamiętam takich wpłat — uciął temat Biedroń.

Przeczytaj również: Dziennikarz TVP dosadnie odpowiedział Lubnauer: „Moja mama wychowała 4 dzieci (czasami pracowała dorywczo), a to ojciec na nas wszystkich zarabiał”

źródło: Polskie Radio Program Pierwszy

(Visited 1 411 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj