Paweł Kukiz był gościem na antenie radia RMF FM. Polityk przez lata powtarzał, że nie zamierza zakładać własnej partii, jednak teraz zmienił zdanie.

— Ja nigdy nie zapisałem się do PSL-u. Jestem teraz na etapie tworzenia swojej partii — zdradził Paweł Kukiz.

— Moja wiara w to, że bez pieniędzy i struktur zmienimy ustrój, była niestety naiwna — dodał w ostatniej rozmowie z Robertem Mazurkiem.

Artysta zaznaczył, że nie jest członkiem ugrupowania, na którego czele stoi Kosiniak-Kamysz, zależy mu na zaakcentowaniu niezależności.

Z rozmowy dowiadujemy się, że nowa partia będzie nosić nazwę „K-15″. Kukiz nie chce być już bowiem kojarzony z Polskim Stronnictwem Ludowym.

— Ludzie niestety nie mają pojęcia o elementarnych zasadach ustrojowych i uważają, że jeżeli ktoś startuje z list jakiejś partii, to jest członkiem tej partii. Otóż tak nie jest. Mieliśmy walne spotkanie stowarzyszenia Kukiz‘15 i padła tam propozycja utworzenia partii, 90 proc. zagłosowało za tym. Ja się wstrzymałem. Ja się nie przytuliłem do PSL. Jak już, to się przytuliliśmy wspólnie — podkreślił polityk.

Przeczytaj również:  Sondaż. PSL poniżej progu. Kto w Sejmie?

Decyzja Kukiza wywołała konsternację i emocje ze strony internautów, wszak muzyk zapewniał, że współpraca z PSL miała być tą długoterminową.

Poniżej nagranie z wystąpienia Pawła Kukiza w studio RMF FM.

 


źródło: se.pl

(Visited 65 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj