propolski.pl: Dulkiewicz

Gdańsk wydał 1,5 mln zł na wiaty przystankowe pod którymi trzeba wciągać brzuchy. Mieszkańcy płaczą ze śmiechu

Rok temu władze miasta Gdańska poinformowały o nowej inicjatywie, która ma ułatwić życie mieszkańcom.

— W Gdańsku powstanie kolejnych 30 wiat na przystankach. Koszt realizacji wyniesie ok. 1,5 mln zł — pisały władze miasta.

Gdy wiaty przystankowe w końcu się pojawiły, mieszkańcy wybuchli śmiechem. Jak się okazuje, nie mają ani ławek, ani ścianek bocznych, ani wystarczająco długiego zadaszenia. W efekcie są bezużyteczne, bo nie chronią przed deszczem, ani wiatrem.

Internauci bezlitośnie ocenili cały projekt i podsumowali, że jedyną funkcję, jaką mogą spełnić te „produkty wiatopodobne” są tablice reklamowe.

— Każda wiata przystankowa wymaga sporządzenia odrębnej dokumentacji projektowej, uwzględniającej m.in. możliwości terenowe, istniejącą infrastrukturę podziemną oraz pozyskanie niezbędnych uzgodnień. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 150 dni na zaprojektowanie wiat. Gdy zakończą się prace nad dokumentacją projektową, rozpocznie się ich budowa i montaż, co potrwa kolejnych 140 dni — informowali pod koniec października 2020 r. urzędnicy pracujący dla Aleksandry Dulkiewicz.

— Budowa 30 nowych wiat jest drugim etapem inwestycji. Pierwszy zakłada budowę wiat w 34 innych lokalizacjach. Prace projektowe są już na ukończeniu i wykonawca obecnie przygotowuje się do montażu, na który ma 160 dni. Koszt inwestycji to niecałe 1,5 mln zł — wyjaśniano.

Internauci próbują dojść do porozumienia, jakie określenia najlepiej pasowałyby do tych wspaniałych udogodnień.

— Produkt wiatopodobny, wiata slim-fit, ściana płaczu, tablica reklamowa przypadkiem przypominająca przystanek, na którym inflacja zjadła ławkę i daszek, a może po prostu wiata na miarę naszych możliwości — czytamy rozterki mieszkańców Gdańska, które zacytował portal trojmiasto.pl.

Zobacz również: Jurek Owsiak uderza w rząd w kwestii kryzysu na granicy. Czeka na pomoc ”sił europejskich”

Zobacz również: Dziki szał w TVP Info. Poseł KO Dariusz Joński nie wytrzymał ciśnienia i wyszedł [WIDEO]

Źródło: Twitter.com, TVP.Info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these