Publiczne radio France Culture wypuściło w świat komentarz na temat Polski, w której przerzuca na nasz kraj odpowiedzialność za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej. Skandaliczny artykuł opatrzono zdjęciem opanowanego przez hitlerowców Wolnego Miasta Gdańsk.

Francuskie radio publiczne ilustruje materiał o „odpowiedzialności Polski za zbrodnie III Rzeszy” zdjęciem przedstawiającym powiewające flagi ze swastykami. Pod nim podpis: „Gdańsk, Polska, kwiecień 1939 r.”. Nie wystarczy reakcja dyplomatyczna. @OrdoIuris zareaguje prawnie napisał w mediach społecznościowych dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Ordo Iuris.

W komentarzu France Culture (wchodzącego w skład publicznego Radio France) czytamy:

Polska chciałaby zakazać jakiegokolwiek przywoływania swojej odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę. Ustawa miałaby karać tych, którzy używaliby określenia „polskie obozy śmierci”. Zaprzeczenie państwa, które stawia historyków przed sądem brzmi komunikat medium.

Do skandalu odniósł się również szef Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski:

Ciekawostka. Piszą o „odpowiedzialności za Holokaust”, i ilustrują to zdjęciem hitlerowskiego Gdańska. I piszą to kulturalni Francuzi, ktorzy ochoczo, bez rozkazu i gorliwie ładowali swoich wspólobywateli-Żydów do wagonów do Auschwitz przypomniał.

Przeczytaj również: Koniec zimy! Nagła zmiana prognoz: „Od tego dnia to już jest zupełnie wiosna” Szczegóły

Przeczytaj również: Co z koncesją dla TVN24? TVN czeka już rok, są nowe informacje

źródło: Tysol

Przeczytaj również: Tusk rozwiał wątpliwości w sprawie Gowina. Wymowny wpis na Twitterze: „Nie cieszy się”

(Visited 1 873 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Cejrowski ostro: Moim zdaniem to jest błąd, udawanie że to nie jest III Wojna Światowa [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here