propolski.pl: Film o najsłynniejszej aktywistce świata. "Jestem Greta" już niedługo w kinach! [WIDEO]

Film o najsłynniejszej aktywistce świata. „Jestem Greta” już niedługo w kinach! [WIDEO]

Greta Thunberg to młoda aktywistka, o której zrobiło się głośno po wystąpieniu na Szczycie Klimatycznym ONZ, na którym wygłosiła wyjątkowo mocne przemówienie do światowych przywódców.

Greta Thunberg walczy o sprawy klimatu i sprzeciwia się negatywnym zmianom wynikającym z działalności człowieka na ziemi. Miliony ją kochają, ale też miliony nienawidzą.

Poniżej przypominamy słowa dziewczyny skierowane do czołowych polityków. Kilka lat temu wywołały one mnóstwo emocji i kontrowersji. Po przemowie aktywistki Internet zalało mnóstwo memów i przeróbek z jej udziałem.

Już niedługo w kinach będziemy mogli obejrzeć film z udziałem nastolatki pt. „Jestem Greta”. Od 17 września będzie emitowany w kinach w całej Polsce. Thunberg często stawia dorosłych przed dylematem: jeśli nikogo nie obchodzi jej przyszłość na Ziemi, to dlaczego ona miałaby przejmować się swoją przyszłością w szkole?

Obecnie jej dziecięca akcja nabrała rozpędu i przekształciła się w globalny ruch społeczny. Film przedstawia historię Grety Thunberg, zaczynając od dnia jej strajku szkolnego, aż po niebezpieczną morską wyprawę do Nowego Jorku na szczyt ONZ. Dziewczyna zatrzymuje się po drodze w Polsce w Katowicach, gdzie również zabiera głos w kwestii nurtujących ją problemów.

Nie wszyscy mają świadomość, że Greta żyje z Zespołem Aspergera, który mocno determinuje jej codzienne działania. Jest to łagodniejsza forma autyzmu, zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. Po raz pierwszy nazwał je i sklasyfikował psychiatra Hans Asperger, który sam w dzieciństwie przejawiał wyjątkowe zdolności językowe i charakteryzował się niezwykłą pamięcią. W dorosłym życiu jako lekarz badał objawy, których sam doświadczył. Dla zespołu Aspergera typowe są takie cechy jak problemy społeczne oraz wycofanie. Zaburzenie to pozwala jednak na samodzielne i dość dobre funkcjonowanie. Dorośli z zespołem Aspergera postrzegani są jako ekscentrycy zamknięci w swoim świecie. Poświęcają oni mnóstwo energii na wybrane pasje bądź zainteresowania i często zatracają się w nich bez reszty.

Zobacz również: Medycy nie zjawili się na spotkaniu z Niedzielskim. Minister zapowiedział rozmowy bez protestujących

Zobacz również: Zmarła popularna polska aktorka. Grała m.in w serialach „Czterej pancerni i pies” i „Miodowe lata”

Źródło: YouTube.com, zwierciadlo.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these