Na pewno nie dlatego, by traktować publikację z nabożną czcią. Encyklopedia Antykultury to nie dzieło ideologiczne publikacja wręcz wypowiada wojnę wszelkiej ideologii, zwłaszcza neomarksizmowi. Próbuje przy tym odpowiedzieć, co tak naprawdę kryje się za ideologiami i dlaczego w osiągnięciu społeczeństwa utopijnego pomoże cyfrowy totalitaryzm.

Encyklopedia Antykultury to książka, którą warto przeczytać choćby po to, by wejść w polemikę z konkluzjami końcowymi. To projekt, nad którym jego autorzy z publicystą Jakubem Zgierskim na czele pracowali od 2018 roku. Będący pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki stanowił swoistą próbę poruszenia szeregu zagadnień z przeróżnych dziedzin życia i uporządkowania ich w tzw. hasła.

Przedsięwzięcie przeżyło wiele wzlotów i upadków, a skład mojego zespołu wielokrotnie ulegał sporym zmianom. Jednak pomimo tych wszystkich przeciwności w końcu udało się

opisuje swoją przygodę z projektem Zgierski.

Haseł w tomie liczącym ponad 500 stron jest 60. Łącznie wraz z Jakubem Zgierskim opracowało i przedstawiło je siedmiu autorów. Każdy z nich specjalizuje się w innej dyscyplinie naukowej.

– Ze wstępnych recenzji wynika, że udało nam się wykonać kawał dobrej roboty, a nie było łatwo. Zdaniem Krzysztofa Karonia, który oczywiście otrzymał swój egzemplarz, lektura wydaje się bardzo obiecująca

dodaje Jakub Zgierski.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Encyklopedia Antykultury

Książka odpowiada na niekiedy bardzo niewygodne pytania na temat ideologii, rewolucji seksualnej, mediów, kapitalizmu, komunizmu, manipulacji i spajającej te pojęcia – władzy za wszelką cenę.

– Jak manipulują nami media i wielkie koncerny technologiczne? Czy nasza wolność jest zagrożona? Czy mamy do czynienia z projektem nowego człowieka? Dokąd zaprowadzi nas współczesna rewolucja technologiczna?

stawiają pytania autorzy.

Na kartach książki możemy dowiedzieć się o tym, dlaczego utopie prowadzą do zbrodni, czym jest rewolucja i jaki ma wpływ na społeczeństwa, z czym naprawdę wiąże się transhumanizm i wreszcie czy cele kapitalizmu i komunizmu ostatecznie są na tej płaszczyźnie… zbieżne.

Przeczytaj również: Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

Źródło: odnalezcsiebie.edu.pl

(Visited 266 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj