Na pewno nie dlatego, by traktować publikację z nabożną czcią. Encyklopedia Antykultury to nie dzieło ideologiczne publikacja wręcz wypowiada wojnę wszelkiej ideologii, zwłaszcza neomarksizmowi. Próbuje przy tym odpowiedzieć, co tak naprawdę kryje się za ideologiami i dlaczego w osiągnięciu społeczeństwa utopijnego pomoże cyfrowy totalitaryzm.

Encyklopedia Antykultury to książka, którą warto przeczytać choćby po to, by wejść w polemikę z konkluzjami końcowymi. To projekt, nad którym jego autorzy z publicystą Jakubem Zgierskim na czele pracowali od 2018 roku. Będący pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki stanowił swoistą próbę poruszenia szeregu zagadnień z przeróżnych dziedzin życia i uporządkowania ich w tzw. hasła.

Przedsięwzięcie przeżyło wiele wzlotów i upadków, a skład mojego zespołu wielokrotnie ulegał sporym zmianom. Jednak pomimo tych wszystkich przeciwności w końcu udało się

opisuje swoją przygodę z projektem Zgierski.

Haseł w tomie liczącym ponad 500 stron jest 60. Łącznie wraz z Jakubem Zgierskim opracowało i przedstawiło je siedmiu autorów. Każdy z nich specjalizuje się w innej dyscyplinie naukowej.

– Ze wstępnych recenzji wynika, że udało nam się wykonać kawał dobrej roboty, a nie było łatwo. Zdaniem Krzysztofa Karonia, który oczywiście otrzymał swój egzemplarz, lektura wydaje się bardzo obiecująca

dodaje Jakub Zgierski.

Encyklopedia Antykultury

Książka odpowiada na niekiedy bardzo niewygodne pytania na temat ideologii, rewolucji seksualnej, mediów, kapitalizmu, komunizmu, manipulacji i spajającej te pojęcia – władzy za wszelką cenę.

– Jak manipulują nami media i wielkie koncerny technologiczne? Czy nasza wolność jest zagrożona? Czy mamy do czynienia z projektem nowego człowieka? Dokąd zaprowadzi nas współczesna rewolucja technologiczna?

stawiają pytania autorzy.

Na kartach książki możemy dowiedzieć się o tym, dlaczego utopie prowadzą do zbrodni, czym jest rewolucja i jaki ma wpływ na społeczeństwa, z czym naprawdę wiąże się transhumanizm i wreszcie czy cele kapitalizmu i komunizmu ostatecznie są na tej płaszczyźnie… zbieżne.

Przeczytaj również: Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

Źródło: odnalezcsiebie.edu.pl

(Visited 351 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj