Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziennikarza stacji TVN. Tak wynika z ustaleń wPolityce.pl.

Marek K. to dziennikarz TVN Turbo. Mężczyzna prowadzi programy motoryzacyjne, w tym program „Złodzieje”. Przez stację jest opisywany jako: „nawróconego złodzieja, znającego wiele numerów od podszewki”. Jak udało się ustalić dziennikarzom wPolityce.pl, został on zatrzymany wraz z sześcioma innymi osobami w związku z powoływaniem się na wpływy w służbach i spółkach Skarbu Państwa.

Czytaj także: Wyciekło nagranie z Gdańska, pokazujące jak aktywistka LGBT Maja Wojdyło obrywa gazem od kierowcy

— Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie prowadzi wspólnie z Śląskim Wydziałem Zamiejscowym Prokuratury Krajowej śledztwo w sprawie działalności w 2020 r. zorganizowanej grupy przestępczej. Jak ustalono w toku śledztwa grupa powoływała się na wpływy w instytucjach publicznych, w tym w organach ścigania i w spółkach Skarbu Państwa oraz podejmowała się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i ich obietnice — przekazało w komunikacie CBA.

Czytaj także: Szokujący wywiad byłego dyrektora koncernu farmaceutycznego: Gdyby nie media, pandemia byłaby skończona

—Zatrzymanym przedsiębiorcom prokurator przedstawił zarzuty wręczenia korzyści majątkowych w zamian za podjęcie się bezprawnego załatwienie spraw — czytamy.

Przeczytaj również:  Dramat na Podlasiu. Zginęło 3,5-letnie dziecko

Na wniosek prokuratury sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec szóstki zatrzymanych osób.

Źródło: wPolityce.pl

(Visited 1 816 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj