Grzegorz Schetyna, były przewodniczący Platformy Obywatelskiej, zabrał głos w sprawie szerzącej się epidemii. Zarzucił prezydentowi Dudzie, że jedynie udaje, że zarządza kryzysem, podczas gdy tak naprawdę robi niewiele.

Schetyna skomentował wczorajsze wystąpienie głowy państwa słowami:

— Udaje, że zarządza kryzysem, a robi mało subtelną kampanię wyborczą. Prezydent nie ma tutaj nic do powiedzenia.

Poseł KO, były szef ugrupowania, był gościem na antenie Trójki i skomentował bieżącą sytuację w kraju. Polityk odniósł się do środowego wystąpienia prezydenta Dudy, który podczas spotkania w Szczecinie rozmawiał z władzami województwa. Duda analizował stan przygotowania służb, które są zaangażowane w proces walki z koronawirusem.

Szef PO stwierdził, że ma dość „przebranego w quasi-mundur prezydenta, który w kampanii wyborczej przechodzi do następnego etapu, który jest bardziej śmieszny niż poważny”.

Wyjaśnił, że teraz czeka tylko na informacje od ministra spraw wewnętrznych Mariusza Kamińskiego, a nie od „obolałego, zmęczonego ministra zdrowia, który już ledwo mówi”.

— To jest osoba, która zarządza kryzysem, która koordynuje funkcjonowanie samorządu, służb specjalnych. Nie chcę teatru, udawania. Chcę rzetelnej informacji o stanie państwa — podkreślił Schetyna.

Przeczytaj również:  Awaria ciepłownicza w Warszawie. Mieszkańcy bez ogrzewania i ciepłej wody

źródło: tysol.pl

(Visited 86 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj