Wczoraj wieczorem media obiegły zaskakujące i drastyczne informacje. Zwolennicy Donalda Trumpa nie godząc się z porażką swojego faworyta, wtargnęli do Kapitolu, w czasie gdy Kongres miał zatwierdzić wyniki wyborów prezydenckich.

Zwycięzcą okazał się Joe Biden, jednak z powodu głośnych zamieszek obrady trzeba było przerwać. Konflikt zakończył się wprowadzeniem godziny policyjnej w Waszyngtonie. W wyniku zamieszek śmierć poniosły cztery osoby, w tym Ashli Babbit, kobieta z San Diego, która przez 14 lat pełniła służbę w Air Force — Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

Zobacz również: Koniec „lajków”? Facebook wprowadza poważne zmiany na stronach publicznych

— Wśród ofiar zamieszek na Kapitolu jest Ashli Babbit, weteranka sił powietrznych USA — przekazały amerykańskie media.

Jak potwierdziła policja, Babbit została postrzelona przez jednego z funkcjonariuszy podczas przepychanek na Kapitolu. Trafiła do szpitala, jednak jej życia nie udało się uratować. — Naprawdę nie wiem, dlaczego zdecydowała się to zrobić — podkreśliła teściowa Babbit, z którą rozmawiała stacja Fox5.

Oprócz weteranki sił powietrznych śmierć poniosły jeszcze trzy osoby — dwóch mężczyzn oraz kobieta, a rannych zostało minimum 14 policjantów.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 050 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj