Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk nawiązał do wpisów Donalda Tuska w mediach społecznościowych.

— Taka polityka twitterowa w moim przekonaniu, chociaż w dzisiejszych czasach powszechna, nie przystoi osobom, które sprawują lub sprawowały najważniejsze stanowiska w państwie, zwłaszcza jeśli to jest polityka posługująca się insynuacją czy wprost nieprawdami — podkreślił.

Szef KPRM pytany był o słowa szefa węgierskiej dyplomacji Petera Szijjarto, który oznajmił w Ankarze, że Węgry nie zamierzają poprzeć sankcji obejmujących rosyjską ropę naftową oraz gaz.

— Niestety część krajów Unii Europejskiej podchodzi sceptycznie do wprowadzania kolejnych, naprawdę bolesnych sankcji dla gospodarki rosyjskiej, a jedynie skuteczne sankcje są drogą do tego, żeby powstrzymać agresję Władimira Putina – powiedział. Ponadto dodał, że w rzeczywistości chodzi o kraje takie, jak Niemcy, Francję czy Włochy.

Prowadząca zaznaczyła, że ani Niemcy, ani Francja nie współpracowały z polskim rządem w UE, tymczasem Węgry tak.

Michał Dworczyk otrzymał pytanie, czy Grupa Wyszehradzka to w rzeczywistości pomysł zakończony.

— To jest format, który cały czas funkcjonuje i mam nadzieję, że będzie funkcjonował, chociaż różnimy się w opiniach w ramach tego formatu – powiedział Dworczyk.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

— Dzisiaj mamy okres w Unii Europejskiej taki, w którym bardzo dużo dzieje się w polityce, geopolityce i okres, w którym poszczególne rządy redefiniują swoją politykę albo są zmuszane do tego, tak jak w przypadku naszych zachodnich sąsiadów, przez presję społeczną, presję polityczną, którą wytwarza m.in. rząd polski — tłumaczył szef KPRM.

Polityk przypomniał również rozmowy premiera Morawieckiego i kanclerza Scholza w Berlinie.

Na słowa, że szef polskiego rządu powinien pojechać do Budapesztu, odparł, że Morawiecki stale kontaktuje się z europejskimi politykami i przekonuje ich do działań, które mają zatrzymać Putina.

— Bardzo chciałbym, żeby wszystkie kraje Unii Europejskiej miały taką perspektywę i spojrzenie na dzisiejszą sytuację jak Polska, ale tak nie jest, dlatego rozmawiamy z naszymi partnerami i wymieniam – obok Węgrów – Niemców, Włochów czy Francuzów – mówił szef KPRM.

Odniósł się również do wpisu byłego premiera, lidera PO Donalda Tuska, który we wtorek napisał:

— Węgry chcą zablokować sankcje energetyczne przeciw Rosji. PiS chce sprzedać część naszego przemysłu naftowego Węgrom. Kaczyński twierdzi, że w USA sfałszowano wybory, a Morawiecki wspiera Le Pen i atakuje Unię. Plany pisane obcym alfabetem.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

— Premier Tusk już dawno zdezawuował swój autorytet jako polityka poważnego. Dawno już roztrwonił ten autorytet, wypisując na Twitterze takie rzeczy, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością bądź są niepoważne — zaznaczył polityk.

— Taka polityka twitterowa w moim przekonaniu, chociaż w dzisiejszych czasach powszechna, nie przystoi osobom, które sprawują lub sprawowały najważniejsze stanowiska w państwie, zwłaszcza jeśli to jest polityka posługująca się insynuacją czy wprost nieprawdami – zakończył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy sondaż. Zjednoczona Prawica niekwestionowanym liderem! KO coraz bardziej traci. W Sejmie pięć ugrupowań

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Minister Niedzielski o paszportach covidowych. Co dalej ze stanem epidemii?

źródło: niezalezna.pl

(Visited 208 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj