Wydawałoby się, że przez wakacje będziemy mieli szansę odpocząć — tymczasem w mediach zaczynają krążyć rozmaite wzmianki na temat nowych mutacji koronawirusa — Delta, Beta, Gamma, Lambda i tak dalej bez końca. W sprawie narastającego zagrożenia sanitaryzmem głos zabrał dr Paweł Basiukiewicz, który jest przeciwnikiem lockdownów i segregacji obywateli.

Do koronawirusowych realiów odniósł się dr Paweł Basiukiewicz, który pozostawił szczery komentarz w tej sprawie. Podkreślił, że największym zagrożeniem dla wolności tego świata jest sanitaryzm.

Wirusy są z nami praktycznie od początku istnienia — mutują i dalej będą mutować. Rząd przez wiele miesięcy zapewniał, że najlepszym rozwiązaniem, które uchroni nas przed zachorowaniem, jest lockdown. Jak się okazuje, w finalnym rozrachunku przyniósł on więcej strat niż pożytku. Wirus nadal szerzy się niezależnie od wprowadzanych nakazów i obostrzeń czy zamykania ludzi w domach.

Lekarstwem na całe zło miały się okazać również szczepionki, do których zachęcano całe społeczeństwa. Tymczasem większość z nas przechodzi zakażenie COVID-19 skąpoobjawowo lub całkiem bezobjawowo. Na naszych oczach tworzy się wspominany przez medyka sanitaryzm obejmujący kwarantanny, testy, rozmaite obostrzenia, a to wszystko dla naszego dobra.

Dr Paweł Basiukiewicz od samego początku pandemii wskazywał, że należy podejść do tego tematu zupełnie inaczej, zmieniając strategię walki z COVID-19. Medyk zaznaczył, że w obliczu obecnych okoliczności warto skończyć z polityką lockdownów i obostrzeń — bo te nie mają większego sensu.

— Z tych oficjalnych danych wynika, że delta jest zdecydowanie przereklamowana. IFR, co przyznaje PHE jest niskie. Ale nie odbiegajmy od tematu: największym zagrożeniem dla wolności współczesnego świata jest sanitaryzm — apelował dr Paweł Basiukiewicz.

Zobacz również: Gronkiewicz-Waltz zaapelowała do Trzaskowskiego: „Rafale, bez partii i jej struktur…”

Zobacz również: Unia Europejska zakaże chowu klatkowego? Podano możliwą datę

Źródło: NCzas.com

(Visited 2 353 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj