Opublikowanie przez Trybunał Konstytucyjny wyroku ws. aborcji wywołało wiele burzliwych emocji w społeczeństwie. Na ulicach miast pojawili się zbudowani i oburzeni ludzie, a przede wszystkim feministki i lewicowe aktywistki, które nie poparły tego rozwiązania. Do grona przeciwników wyroku TK dołączyła również Dorota Wellman.

Dziennikarka znana jest z tego, że nie przebiera w słowach i mówi to, co myśli. Już w październiku narzekała na wyrok TK, jednak ostatnio zdenerwowała się jeszcze bardziej, mówiąc, że dzień ten jest „dniem hańby”.

Zobacz również: Polskojęzyczna dziennikarka zarzuciła Polakom „antysemityzm” i udział w Holokauście: „Narodzie polski, gniewasz się?”

W najnowszym felietonie w „Wysokich Obcasach” Wellman wskazała, gdzie są winni tego stanu rzeczy.
Prezenterka TVN zauważyła, że wyrok TK wywołał wielki gniew zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a wyjście na ulice jest oznaką sprzeciwu wobec łamania praw człowieka.

Wellman zarysowała pesymistyczną wizję przyszłości, w której kobieta nie ma żadnego prawa głosu i jest uwięziona w domu pod władzą mężczyzny. Jedyne co może to „urodzić jak najwięcej dzieci”.

Zobacz również: Budka miał prezentować program, a tymczasem atakuje rząd: „Oblał egzamin w walce z pandemią”

Dziennikarka przywołała również obraz zahukanej i przerażonej kobiety, która w przypadku zgwałcenia będzie posądzona o to, że sama tego chciała i „prowokowała”. Wellman nie przebierała w słowach i dramatyzowała nad perspektywą czekającą kobiety niemogące przeciwstawić się mężczyznom.

— Jak Wam się podoba taki świat? Świat marzeń odrażających dziadów. Coraz mniej fikcyjny. Nie! Żadna partia nie wyprowadziła na ulice tylu ludzi, co gniew. Gniew. Nie pozwolimy, by kobiety w Polsce bały się zachodzić w ciążę. Zgotujemy wam jesień średniowiecza — podsumowała Wellman.

źródło: o2.pl

(Visited 17 579 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj