Donald Tusk nie ustaje w krytycznych komentarzach pod adresem partii rządzącej. Swoje przemyślenia zamieszcza w mediach społecznościowych. Swój ostatni wpis poświęcił premierowi Morawieckiemu oraz prezesowi Kaczyńskiemu.

— Mateusz nie zawsze mija się z prawdą. Kiedy był moim doradcą, mówił, że Prezes nie ma pojęcia o współczesnym świecie i gospodarce — napisał na swoim profilu na Twitterze Donald Tusk.

Pod jego słowami rozpętała się burza w komentarzach. O mocną ripostę pokusił się również wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel, który zwrócił się do byłego premiera: — Przecież funkcja Donalda Tuska w Platformie to przewodniczący… — napisał Fogiel.

— Ale był prezesem rady ministrów — zauważył Kamil Bortniczuk z Porozumienia.

Zobacz również: Donald Tusk uderza w polskie władze: „Coście uczynili z naszą krainą…”

To nie pierwszy raz, gdy Donald Tusk złośliwie angażuje się w sprawy Polski. Niedawno odniósł się m.in. do problemów z ustaleniem daty wyborów prezydenckich 2020.

— Był kiedyś taki dowcip: demokracja na Białorusi tym się różni od europejskiej, że tam nigdy nie wiadomo, czy i kiedy będą wybory, ale zawsze wiadomo, kto wygra, a w Europie odwrotnie. Bardzo śmieszne — żartował były premier.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

(Visited 211 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj