Strona główna Polska Donald Tusk uderza w polskie władze: “Coście uczynili z naszą krainą…”

Donald Tusk uderza w polskie władze: “Coście uczynili z naszą krainą…”

3 min read
0
0
2,001
Donald Tusk

Były premier Donald Tusk nie ustaje w dosadnych komentarzach na temat polskiej polityki. Tym razem w opublikowanym wpisie na Twitterze zrelacjonował rozmowę z jednym z polityków z południa Europy.

— Lider opozycji w jednym z bałkańskich państw w rozmowie ze mną: ‘Nasz rząd jest skorumpowany i łamie wszelkie zasady demokracji. Nie jest jeszcze tak źle, jak w pańskim kraju, ale…; — napisał Donald Tusk na Twitterze.

Były lider PO nawiązał do słów piosenki Kazika Staszewskiego z utworu „Jeszcze Polska…”, która zawiera taki sam refren, jednak z przekleństwem. „Jeszcze Polska…” to otwór pochodzący z pierwszego albumu Kazika „Spalam się” z 1991 r.

Donald Tusk coraz częściej wtrąca się w polską politykę i śmiało komentuje decyzje rządzących.

To już kolejny jego wpis dotyczący Polski w ostatnich dniach. Tuż po ogłoszeniu przez Platformę kandydatury Trzaskowskiego były premier pogratulował prezydentowi Warszawy i Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, która wycofała się z walki.

— Wielkie uznanie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej za styl i odpowiedzialność, dla Radosława Sikorskiego za gotowość do walki i lojalność i dla Rafała Trzaskowskiego za start i nadzieję na zwycięstwo. Będziemy Cię wszyscy wspierać. Z całych sił — napisał były szef RE.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Reakcja
3
Przeczytaj również:  Starcie kurator oświaty Barbary Nowak z działaczami LGBT: "Nie pozwolę na to by ideologia wchodziła do moich szkół"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Tomasz Lis nie kryje oburzenia ułaskawieniem Jana Śpiewaka: “Zła decyzja”

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił aktywistę Jana Śpiewaka, co nie spodobało się wielu osobo…