Były premier Donald Tusk nie ustaje w dosadnych komentarzach na temat polskiej polityki. Tym razem w opublikowanym wpisie na Twitterze zrelacjonował rozmowę z jednym z polityków z południa Europy.

— Lider opozycji w jednym z bałkańskich państw w rozmowie ze mną: ‚Nasz rząd jest skorumpowany i łamie wszelkie zasady demokracji. Nie jest jeszcze tak źle, jak w pańskim kraju, ale…; — napisał Donald Tusk na Twitterze.

Były lider PO nawiązał do słów piosenki Kazika Staszewskiego z utworu „Jeszcze Polska…”, która zawiera taki sam refren, jednak z przekleństwem. „Jeszcze Polska…” to otwór pochodzący z pierwszego albumu Kazika „Spalam się” z 1991 r.

Donald Tusk coraz częściej wtrąca się w polską politykę i śmiało komentuje decyzje rządzących.

To już kolejny jego wpis dotyczący Polski w ostatnich dniach. Tuż po ogłoszeniu przez Platformę kandydatury Trzaskowskiego były premier pogratulował prezydentowi Warszawy i Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, która wycofała się z walki.

— Wielkie uznanie dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej za styl i odpowiedzialność, dla Radosława Sikorskiego za gotowość do walki i lojalność i dla Rafała Trzaskowskiego za start i nadzieję na zwycięstwo. Będziemy Cię wszyscy wspierać. Z całych sił — napisał były szef RE.

źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 87 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Kaczyński oskarżył "przeciwników" o to, że chcą sfałszować wybory. Przywódca wezwał do stworzenia specjalnego "korpusu"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj