Donald Tusk, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL), wystąpił na nagraniu, podczas którego zaapelował do niemieckich chadeków oraz przesłał pozdrowienia uczestnikom zjazdu niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej — CDU.

Jak podkreślił „Deutsche Welle”, były premier przypomniał o zajęciu jasnego stanowiska w konflikcie z partią Viktora Orbana. Były szef RE ponadto podziękował CDU za wsparcie i zaangażowanie w czasie epidemii koronawirusa. Dodał, że CDU jest tą partią, na którą zawsze można liczyć w najtrudniejszych momentach.

Zobacz również: Braun ostro o Niedzielskim i Morawieckim: „Przestępcy, którzy odpowiadają za ruinę polskiej gospodarki” [WIDEO]

— Wolność, transparentność, prawda, rozsądek w walce z autorytarnymi tendencjami, korupcją, kłamstwami i populizmem zostały zachowane w dużej mierze dzięki CDU — powiedział przewodniczący EPL.

— Były „błogosławieństwem” dla całej Europy, także dla wschodnich sąsiadów Niemiec — powiedział Tusk i dodał: — Jako Polak wiem, o czym mówię.

W opinii polityka, wiarę w przyszłość zjednoczonej Europy można było zachować dzięki „waszej konsekwencji, cierpliwości i — mówiąc wprost — przyzwoitości” — zwrócił się do władz CDU.

Zobacz również: Dworczyk o szczepionkach: Jest to towar luksusowy, którego na rynku nie ma

Przeczytaj również:  „Bez obrazy”. Prezydent Zełenski wygłosił kilka mocnych słów do Niemiec [WIDEO]

Donald Tusk wspomniał również o partii Viktora Orbana, chociaż nie wymienił jej nazwy. Zaapelował o stałość „w naszej wspólnej walce o wolnościową demokrację”.

— Wasze jasne stanowisko będzie decydujące i tym samym na wagę złota. Jestem pewien, że nas i w tym wypadku nie zawiedziecie — kontynuował Tusk.

Źródło: wpolityce.pl

(Visited 818 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj