Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki wzbudził wiele silnych emocji i kontrowersji. Były premier został ustanowiony nowym liderem Platformy Obywatelskiej i przejął funkcję po Borysie Budce.

Donald Tusk w zaledwie niecały miesiąc zdążył udzielić kilku wywiadów i wzniosłych przemów podczas spotkań ze swoimi sympatykami. Na polityka spadła jednak miażdżąca fala hejtu, którą próbuje dzielnie odpierać.

W swojej ostatniej wypowiedzi uderzył w PiS i podkreślił, że nie obawia się wszystkich tych, którzy zaangażowali się w nagonkę na jego osobę. Podkreślił, że jest gotów na rozmowy w każdym miejscu i o każdej porze, ale wyłącznie z Jarosławem Kaczyńskim.

— Zwrócę się do funkcjonariuszki telewizji PiS-owskiej, rządowej. Nie będę odpowiadał na pytania tych, którzy zaangażowali się w nagonkę, bo wam serdecznie współczuję, ale mogę ewentualnie debatować i rozmawiać z mocodawcą, znaczy z prezesem Kaczyńskim — zaznaczył Donald Tusk.

— Proszę mu przekazać ode mnie ten sygnał. Czekam od wczoraj, dziś, będę czekał każdego dnia. Stań, rozmawiaj ze mną uczciwie o tym, co jest w Polsce i nie wysyłaj nagonki — powtórzył Tusk w rozmowie z dziennikarzami w Senacie.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Jak się okazuje, były szef RE na swój apel otrzymał błyskawiczną ripostę. Odpowiedział mu wicerzecznik partii Jarosław Fogiel, który w imieniu Kaczyńskiego dał do zrozumienia, że prezes PiS nie zamierza się z nim spotykać, ani tym bardziej debatować.

— Lider PO Donald Tusk, wzywając do debaty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, próbuje sam zyskać na wartości. Czemu ktokolwiek z PiS miałby mu robić tę uprzejmość? Tusk najpierw powinien podebatować z Polakami o tym, jakie były bezrobocie za jego rządów — stwierdził Fogiel.

Zobacz również: Donald Tusk wezwał Kaczyńskiego do debaty. Szybko otrzymał odpowiedź [WIDEO]

Zobacz również: Trzaskowski zachęca do odpoczynku: Najlepszy plan na weekend? Weź oddech nad Wisłą [FOTO]

Zobacz również: Dzień dobry, czy pan za Tuskiem? Nie, ja za Konfederacją, czyli nastroje po wystąpieniu byłego premiera w Gdańsku [WIDEO]

źródło: tysol.pl

(Visited 880 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj