propolski.pl: Donald Tusk nielubiany wśród własnego elektoratu? Bezlitosny sondaż dla szefa PO

Donald Tusk nielubiany wśród własnego elektoratu? Bezlitosny sondaż dla szefa PO

Donald Tusk ma nie lada problem. Okazuje się, że przewodniczący Platformy Obywatelskiej przegrywa w rankingu poparcia nawet z drugoligowym politykiem Zjednoczonej Prawicy. Najnowszy sondaż pracowni Kantar Public na zlecenie portalu mPress powinien skutecznie ostudzić zapał szefa PO w drodze po fotel prezydenta.

Na swoje nieszczęście Donald Tusk wylądował dopiero na czwartym miejscu w badaniu Kantar Public, które zostało przeprowadzone na zlecenie portalu mPress. Byłego premiera wyprzedzili jego partyjny kolega Rafał Trzaskowski, a nawet Patryk Jaki, eurodeputowany Solidarnej Polski.

Okazuje się, że nawet sympatycy opozycji mają wątpliwości co do Tuska piastującego urząd prezydenta RP. Z byłym premierem wygrywa prezydent Warszawy, zdobywając 18 procent poparcia. Największą niespodzianką jest jednak drugie miejsce dla byłego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. Poparcie dla europosła Solidarnej Polski wyraziło 11 procent respondentów.

Trzecie miejsce zajął Szymon Hołownia (9 procent). Samozwańczy przywódca opozycji Donald Tusk uplasował się dopiero na pozycji czwartej z wynikiem 8 procent poparcia. Dalej w zestawieniu znaleźli się Krzysztof Bosak (4 procent), Władysław Kosiniak-Kamysz (2 procent) oraz Robert Biedroń (również 2 procent).

Jak wskazuje portal mPress, największym poparciem wśród najmłodszego elektoratu (wiek 18-24) cieszy się Szymon Hołownia (22 procent). Na podium znaleźli się jeszcze Rafał Trzaskowski (17 procent) oraz Patryk Jaki (9 procent).

Niezdecydowanie wyraziło 15 procent osób biorących udział w badaniu. Z kolei aż 30 procent ankietowanych ma zamiar oddać głos na innego kandydata.

Pracownia Kantar Public przeprowadziła swoje badanie na zlecenie portalu mPress w dniach 24-27 czerwca.

Przeczytaj również: Cejrowski powiedział, co zrobiłby na miejscu Putina! „Może się pojawić taki rynek, którego się nie spodziewamy”

Przeczytaj również: Niemożliwe! Tusk przyznał się do błędu: „Ja nie pozwolę nikomu wrócić do tematu”

Źródło: mPress

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these