propolski.pl: Cejrowski

Cejrowski powiedział, co zrobiłby na miejscu Putina! „Może się pojawić taki rynek, którego się nie spodziewamy”

Wojciech Cejrowski wystąpił w najnowszym odcinku „Studia Dziki Zachód” mówiąc, co zrobiłby na miejscu Władimira Putina. Podróżnik powiedział to w kontekście zakazu importu złota z Rosji, ustalonego na szczycie G7.

Cejrowski wspomniał, że na miejscu Putina „by przestał handlować złotem, swoim, tylko właśnie trzymał zasoby, żeby moja wartość nie taniała w momencie, kiedy mam zaplanowane, że się wypsztykam ze sprzętu wojskowego, że uszkodzę swój kraj, że będą jakieś restrykcje zagraniczne”.

– Złoto to nie jest towar, którym musisz handlować, żeby zarabiać. Złoto to nie jest ropa. Ropę musisz stale pompować i stale sprzedawać, żebyś na niej zarabiał. A złoto? Złoto się trzyma i gdy cena idzie w górę, to złoto się trzyma tym bardziej. Nie idziesz wtedy sprzedawać. Sprzedajesz, kiedy musisz, bo jest ci na coś forsa potrzebna – podkreślił publicysta.

Ponadto zauważył, że „w zasadzie złotem się nie handluje, tylko się je skupuje i się siedzi na nim”.

– Putin teraz ma taką opcję, która była za Stalina stosowana i wcześniej w Rosji, że może swoim pracownikom wewnątrz Rosji zacząć płacić złotem, w zamian np. za zwiększoną produkcję broni. Tam jest trochę kapitalizmu, oligarchowie są i on im może zacząć płacić na rynku wewnętrznym złotem, zamiast je sprzedawać za granicę – dodawał Cejrowski.

Przypomniał również, że order Lenina był odlewany ze złota.

– Miał samą w sobie wartość złota i nikt tego orderu nie sprzedawał, bo trafiłby pewnie do obozu. Natomiast też nie sprzedawał z tego powodu, że to była lokatówka – tak jak świnki ruskie – skwitował.

– Może się pojawić taki rynek, którego się nie spodziewamy, że Putin nagle wypuści złotych monet trochę, rubli, i zacznie wypłacać pracownikom: tu masz 2 ruble w jednej monecie. A ten pracownik wie, że to są tysiące rubli jednocześnie, bo sama moneta jest ze złota zrobiona. I może w ten sposób skorumpować system – ocenił Cejrowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Premier Morawiecki: „Możemy się koncentrować na tym, co jest priorytetem”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Papież Franciszek: Trzeba płakać, pomagać i nawrócić się

źródło: YouTube

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these