Dzisiejsze wydanie „Gazety Polskiej Codziennie” nawiązało w artykule do komunistycznej przeszłości prof. Stanisława Hoca, który był funkcjonariuszem komunistycznej bezpieki.

Artykuł przekonał posła Solidarnej Polski, Janusza Kowalskiego, by podjął się zdecydowanych działań w celu dekomunizacji polskich uczelni.

— Były komunistyczny sowiecki kolaborant, z komunistycznej bezpieki, Donaldowi Tuskowi napisał ekspertyzę na mocy której, atakuje dzisiaj legalność wyboru prezesa Narodowego Banku Polskiego. Niewyobrażalny skandal i dla Donalda Tuska i dla Platformy Obywatelskiej. No, jaka partia, tacy eksperci — powiedział przed budynkiem Uniwersytetu Opolskiego Janusz Kowalski. Jak dodał, Hoc nie tylko pracował dla PRL-owskich władz, ale także kończył szkołę sowieckiej KGB w Moskwie.

Polityk stanowczo sprzeciwił się tego typu skandalom i zapowiedział, że zaapeluje do ministra Czarnka o zmiany prawne. Chodzi o wprowadzenie dekomunizacji na polskich wyższych uczelniach (zarówno państwowych, jak i prywatnych).

— Trzeba w końcu zamknąć temat dekomunizacji, bo pytanie ilu takich Stanisławów Hoców jest w całej Polsce — mówił Kowalski.

— Jeżeli tacy ludzie stoją za Donaldem Tuskiem i Platformą Obywatelską, to nie miejmy wątpliwości, że powrót Donalda Tuska do władzy, to recydywa postkomuny, w najgorszym wydaniu. Trzeba zrobić wszystko żeby postkomuna, UB-ecy, SB-ecy, funkcjonariusze WSI, którzy powinni w mojej ocenie znaleźć się na marginesie życia społecznego, gospodarczego, a w dużej części, po prostu w więzieniach, za to, że służyli sowieckiemu okupantowi. To dzisiaj ci ludzie inwestują w Donalda Tuska, Platformę Obywatelską, bo chcą wrócić do władzy — przekonywał.

Przeczytaj również:  "Śmierć ciemiężcy". Szokujące słowa prof. Środy

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tokarczuk: „Piszę swoje książki dla ludzi inteligentnych”. Internauci nie wytrzymali

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Jackowski wie, co stanie się z Polakami. Kolejna przerażająca wizja

Dekomunizacja na Uniwersytecie Opolskim

Dekomunizacja na Uniwersytecie Opolskim

Opublikowany przez Janusza Kowalskiego Poniedziałek, 18 lipca 2022

źródło: Facebook, Twitter

(Visited 92 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj