propolski.pl: Sondaż

Czy to koniec efektu Tuska? Na czele nowego sondażu wciąż króluje PiS

Najnowszy sondaż Social Changes po raz kolejny potwierdził, że PiS nie ma sobie równych. Po powrocie Donalda Tuska do kraju notowania Koalicji Obywatelskiej znacznie wzrosły, ale na krótko. Okazuje, że „efekt Tuska” szybko stracił swoją moc. W dodatku KO może mieć duży problem, by zjednać ku sobie elektorat Szymona Hołowni.

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższych dniach, to z pewnością wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, na które chęć głosu oddało 34 proc. badanych.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem na poziomie 25 proc.

Niektórzy wierzyli w to, że powrót Donalda Tuska przyczyni się niejako do wchłonięcia Polski 2050, ale nic takiego nie ma miejsca. Partia Szymona Hołowni zachowuje wynik 19 proc. poparcia.

Na czwartym miejscu znalazła się Konfederacja z mocnym poparciem na poziomie 9 proc. Jeżeli chodzi o Lewicę to na ten moment zdobyła ona 8 proc. uznania ze strony respondentów. Polskie Stronnictwo Ludowe zanotowało dość niski wynik na poziomie 2 proc., co nie pozwoli mu na przekroczenie progu wyborczego.

Kukiz’15 zdobyło wynik równy 2 proc, co również oznacza, że nie wejdzie do Sejmu.

Badanie wykonano metodą CAWI na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1049 Polaków w okresie od 16 do 19 lipca 2021 roku.

Zobacz również: Minister Niedzielski straszy pogorszeniem sytuacji epidemicznej? „Stabilizacja odchodzi w przeszłość!”

Zobacz również: Maja Staśko zablokowana w mediach społecznościowych: „Za co? Nie mam pojęcia”

źródło: wmeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these