Kolejne sondaże rozwiewają wątpliwości i napawają optymizmem Szymona Hołownię. Były prezenter TVN cieszy się coraz większą popularnością, a jego partia konsekwentnie zyskuje poparcie. Czy Polska 2050 ma szanse na stałe zastąpić w polskiej polityce PO?

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie portalu DoRzeczy.pl, PiS wciąż pozostaje niekwestionowanym liderem, zdobywając 35,9 proc. Natomiast ugrupowanie Szymona Hołowni praktycznie w każdym badaniu zajmuje mocne drugie miejsce. Tym razem może liczyć na 20,9 proc. głosów. Na trzecim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 18,1 proc. ankietowanych.

Zobacz również: Trzaskowski i Hołownia mają powód do radości. Razem na czele sondażu

Czy ten trend utrzyma się na stałe? Czy Polska 2050 ma szansę na zastąpienie Platformy Obywatelskiej i zostanie największą partią opozycyjną?

Pracownia Social Changes zapytała Polaków: „Jak Pani/Panu się wydaje – czy partia Szymona Hołowni Polska 2050 zastąpi na trwałe Platformę Obywatelską w roli kluczowej siły politycznej w Polsce?”.

Zobacz również: Marcin Najman ostro w sprawie szczepionek: „Czym to się różni od kanibalizmu?”

Do tego pytania pozytywnie odniosło się 32 proc. badanych. Przeciwnego zdania było 34 proc., a odpowiedź „trudno powiedzieć” wskazało 34 proc. sondażowanych.

Przeczytaj również:  Niemcy zapytani o przyszłość Merkel. Pesymistyczne wyniki

69 proc. wyborców Hołowni wierzy, że Polska 2050 stanie się największą siłą opozycyjną. Wyborcy KO natomiast w większości sądzą, że ich partia ochroni swoją pozycję. 60 proc. jest zdania, że PO utrzyma dotychczasową pozycję.

Natomiast wyborcy Zjednoczonej Prawicy są bardzo podzieleni. 40 proc. z nich jest zdania, że PO utrzyma się na wysokiej pozycji, a 30 proc. badanych wierzy w siłę partii Szymona Hołowni.

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 391 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj