Poseł Lewicy Maciej Gdula opublikował kontrowersyjny wpis na Twitterze, którym zaskoczył internautów. Parlamentarzysta jest oburzony tym, czego małe dzieci muszą uczyć się podczas lekcji biologii.

Polityk zaapelował do Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki, by przedstawić swoje rozczarowanie w tej kwestii.
Maciej Gdula w ostatnich miesiącach skrytykował powieść „W pustyni i w puszczy”, która nadal znajduje się w kanonie lektur szkolnych. Jego zdaniem dzieło Sienkiewicza promuje rasizm oraz patriarchat.

— Moja 11-letnia córka przebrnęła przez „W pustyni i w puszczy”. Nie ma chyba w polskiej literaturze podobnej perły łączącej w takim natężeniu rasizm, kolonializm i patriarchat. Kanon lektur w podstawówce nadaje się do kosza. Przestańmy męczyć i zatruwać dzieci! — pisał w mediach społecznościowych Maciej Gdula.

Zobacz również: Czy partia Hołowni na stałe zastąpi PO? Polacy odpowiedzieli

Tym razem poseł oburzył się na podstawę programową podczas lekcji biologii.

— Biologia 5 klasa: — Bluszcz ma korzeń czepny — Winorośl ma łodygę czepną — Groszek ma liść czepny. Naprawdę 11 latki muszą to wiedzieć i 1000 innych szczegółów? Wszyscy Ministrowie Edukacji w ramach pokuty powinni odbyć studia biologiczne — napisał zirytowany Gdula.

Przeczytaj również:  Szokująca przepowiednia Jackowskiego. Wspomina o projekcie PiS?

Następnie zwrócił się bezpośrednio do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Zapytał go, kiedy szef resortu zamierza rozpocząć studia biologiczne.

— Kiedy pan zaczyna? — zapytał prowokacyjne poseł Lewicy.

Zobacz również: Trzaskowski i Hołownia mają powód do radości. Razem na czele sondażu

Źródło: wMeritum.pl

(Visited 557 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj