Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem Porannej Rozmowy RMF FM i odniósł się do aktualnej sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Wyjawił, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się decyzji dotyczącej nowych obostrzeń.

Sytuacja pandemiczna w naszym kraju wciąż pozostaje skomplikowana. Najbardziej niepokojący wydaje się wariant Omikron, nad którymi głowią się naukowcy. Zdaniem szefa resortu zdrowia, jeżeli dopadnie nas piąta fala, to szykuje się nam „scenariusz katastroficzny”.

– Mam nadzieję, że te trzy dni to nie jest początek Omikronu, bo mamy wysoki poziom zakażeń. Frapująca jest liczba zajętych łóżek, czyli około 20 tysięcy. Jeśli w tych warunkach wystartujemy z kolejną falą, to jest to scenariusz katastroficzny – wyjaśnił Adam Niedzielski.

Minister zdrowia nawiązał również do ewentualnych obostrzeń i restrykcji mówiąc, że więcej będziemy wiedzieć już w tym tygodniu.

– Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu, że mamy kontynuację wzrostowego trendu infekcji przy zapełnieniu łóżek na poziomie 20 tysięcy, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające. Kolejnych decyzji możemy się spodziewać w środę lub w piątek – mówił Adam Niedzielski, który na ten moment nie sprecyzował, czego miałyby dotyczyć nowe zasady.

Przeczytaj również:  Premier Morawiecki wywołał zamieszanie: „Sprawdzaliśmy czy nam się nie przesłyszało” [WIDEO]

– Ewentualne restrykcje mogą dotyczyć na przykład zamykania galerii handlowych – dodał polityk.

Zobacz również: Joe Biden zapowiedział zdecydowane działania w sprawie Ukrainy. Padła ważna deklaracja

Zobacz również: Przedterminowe wybory w 2022 roku? Wicerzecznik PiS odpowiada

źródło: RMF FM, Interia.pl, polsatnews.pl

(Visited 361 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj