Włodzimierz Czarzasty był gościem programu RMF FM. Poruszył temat morderstwa ks. Popiełuszki i zadziwił wszystkich swoim tokiem myślenia. Podczas rozmowy z redaktorem Mazurkiem opowiadał również, że Paweł Kukiz wprowadził do Sejmu nieodpowiednich ludzi.

Dziennikarz ripostował, że dzięki Czarzastemu do Sejmu zostali dopuszczeni komuniści.

— Jak pan mówi o tym, że jakieś poglądy nie powinny być w parlamencie reprezentowane, to we mnie budzi się takie wspomnienie — wy już, towarzysze, raz do tego doprowadziliście — zauważył dziennikarz RMF FM.

— Nie należy łączyć sprawy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki z komunizmem w Polsce — mówił Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Polityk uważa, że księdza Popiełuszkę zamordowali „bandyci”, a nie szef PZPR. Parlamentarzysta dalej brnął w zaparte i podkreślił, że „w Polsce komunizmu nie było”.

— Bronię takich historii pt. w Polsce był komunizm”. Co to za komunizm był? — pytał lider SLD.

Redaktor Mazurek próbował uświadomić lewicowemu działaczowi, że w Polsce mordowano ludzi właśnie ze względu na komunizm, a ks. Jerzy Popiełuszko był jedną z takich ofiar.

Przeczytaj również:  Ministerstwo rolnictwa i nepotyzm. Wicepremier Kowalczyk i jego wiceminister podważają wiarygodność PiS? Kaczyński będzie wściekły

— Niech pan jednego z drugim nie miesza. To szef PZPR zamordował Popiełuszkę, czy po prostu bandyta? — kontynuował uparcie Czarzasty.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 93 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj