Minister Przemysław Czarnek skomentował aferę uczelnianą. Jak ujawniła Interia, profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i dwóch wykładowców Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy dzielili się sposobami na zaniżenie zdawalności studentów. Wszystko wyszło na jaw, ponieważ rozmowa została nagrana przez studentów.

Sprawą ma zająć się minister Przemysław Czarnek. Jego zdaniem takie zachowanie kadry nauczycielskiej jest niedopuszczalne i skandaliczne.

— Robienie sztucznych odsiewów tylko po to, by wyciągnąć od studentów pieniądze, to skandal, który będę wyjaśniał — powiedział Czarnek.

Zobacz także: Policjanci nie chcieli nosić maseczek. Funkcjonariuszy dotkliwie ukarano: „Negowała zasadność w Internecie”

Minister edukacji chce wiedzieć, jakie oficjalne stanowisko zajmują w tej sprawie uczelnie. Szef resortu zażądał również danych dotyczących powtarzania pierwszego roku studiów lub konkretnego przedmiotu, szczególnie z anatomii, z ostatnich pięciu lat.

Zobacz także: Szybko poszło. Atak USA w Syrii z polecenia Bidena

Mogę potwierdzić, że dziś wpłynęło pismo ministra edukacji i nauki, do którego się odniesiemy we wskazanym terminie — powiedział w rozmowie z Interią rektor GUMed prof. Marcin Gruchała.

Źródło: DoRzeczy

(Visited 440 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Ministerstwo rolnictwa i nepotyzm. Wicepremier Kowalczyk i jego wiceminister podważają wiarygodność PiS? Kaczyński będzie wściekły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj