Podczas wtorkowej debaty w Parlamencie Europejskim przepuszczono zdecydowany atak na nasz kraj. Najnowszy sondaż CBOS odpowiedział na pytanie, co Polacy sądzą o metodach stosowanych przez instytucje Unii Europejskiej. Wyniki tego badania okazały się jednoznaczne.

Co Polacy sądzą o metodach stosowanych przez UE w sprawie akceptacji Krajowego Planu Odbudowy?

49 proc. respondentów jest zdania, że odsuwanie w czasie przez KE zatwierdzenia Krajowego Planu Odbudowy oraz wypłaty pieniędzy dla Polski z unijnego Funduszu Odbudowy jest nieodpowiednią formą nacisku na polski rząd. W czwartek Parlament Europejski zagłosuje w kwestii rezolucji dotyczącej praworządności w Polsce. W treści dokumentu widnieje wezwanie KE do uruchomienia przeciwko Polsce procedury naruszeniowej oraz poszerzonej procedury z art. 7.

Badanie wykazało, że działanie KE popiera co trzeci badany – 31 proc. 20 proc. respondentów wskazało opcję „trudno powiedzieć”.

Odwlekanie zatwierdzenia KPO za akceptowalną formę nacisku na polski rząd uznaje większość zwolenników KO – 75 proc., Lewicy – 71 proc., Polski 2050 Szymona Hołowni – 65 proc.

Postępowanie KE z dezaprobatą postrzegają sympatycy Prawa i Sprawiedliwości – 83 proc., a także zdecydowana większość wyborców Konfederacji – 67 proc.

Zobacz również: Witold Waszczykowski skomentował skandaliczną wypowiedź Sikorskiego: „Zabawa granatem w szambie”

Zobacz również: Najnowszy sondaż: PiS niezmiennie na czele, KO z Tuskiem stoi w miejscu, dramatyczny wynik PSL

Źródło: cbos.pl

(Visited 896 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj