Odkąd Łukasz Szumowski nie pełni już obowiązków ministra zdrowia, ma zupełnie nowe zajęcia. Okazuje się, że minister pomaga chorym i potrzebującym, pracując w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym.

Ekspert ds. bezpieczeństwa i prezes Fundacji AT System-Group Maciej Górski widział się z byłym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim w czasie dyżuru. Wyjaśnił, że „ratowanie życia nie ma nic wspólnego z polityką”. „My nie wybieramy… Walczymy o Was wszystkich jednakowo!!! My, Ratownicy, Lekarze, Pielęgniarki i Pielęgniarze (chylę czoła), Żołnierze! Panie Ministrze… Łukasz, dziękuję za wspólny dyżur, za rozmowę o zarządzaniu kryzysowym podczas stanu epidemii…” — czytamy.

Zobacz również: Kompromitacja Budki. Szef PO próbował zaatakować Orlen i Obajtka. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał

W rozmowie z serwisem o2.pl Górski wyjawił, że podczas rozmowy z Szumowskim poruszono temat zarządzania kryzysowego w czasie pandemii koronawirusa.

— Dr Szumowski to bardzo życzliwy i chętny do rozmowy człowiek. Rozmawialiśmy z doktorem Łukaszem ok. pół godziny. Głównie o zarządzaniu kryzysowym w pandemii. Być może jeszcze nawiążemy współpracę w przyszłości, w związku z rozwojem prowadzonej przeze mnie fundacji — stwierdził, a ponadto dodał, że Szumowski cenił współpracę z wojskami obrony terytorialnej, kiedy jeszcze pełnił funkcję szefa resortu zdrowia.

Przeczytaj również:  „Mam 80 lat, są lepsi i młodsi ode mnie”. Korwin-Mikke ustępuje z funkcji prezesa

Zobacz również: Jackowski miał nową wizję. Czeka nas wojna? „Taka dziwna rzecz mi się kojarzy” [WIDEO]

— Wspominał też o ważnej roli, jaką odegrali lekarze, którzy w pierwszym okresie pandemii pojechali pomóc w Lombardii. Przywieźli wtedy cenne informacje o tym, co nas czeka — dodał.

Ratowanie życia nie zna polityki! My nie wybieramy… Walczymy o Was Wszystkich jednakowo!!! My, Ratownicy, Lekarze,…

Opublikowany przez Macieja Gorskiego Czwartek, 8 kwietnia 2021

Źródło: tysol.pl

(Visited 1 459 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj