Były prezydent Aleksander Kwaśniewski był gościem w TVN24 i zabrał głos w kwestii wojny na Ukrainie. Polityk podkreślił, że Władimir Putin utracił kontakt z rzeczywistością i stał się zwyczajnym zbrodniarzem wojennym.

Przypomnijmy, że inwazja na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego i trwa aktualnie szósty dzień.

– Sądzę, że klucz ciągle jest po stronie rosyjskiej. Gdyby sankcje doprowadziły do szybkiego i silnego kryzysu ekonomicznego, to można liczyć się z tym na przykład, że wybuch niepokoju w kilku miejscach w Rosji mógłby zwrócić jego uwagę na własne problemy w kraju, a nie na Ukrainę – ocenił były prezydent.

W ocenie gościa TVN24 Putina może jedynie zatrzymać „jakieś otrzeźwienie w jego najbliższym otoczeniu, które by spowodowało, że zostanie odsunięty od władzy i wtedy jego następca ma wolną rękę w zakończeniu tej wojny”.

Zdaniem Kwaśniewskiego, na Ukrainie mogą wydarzyć się jeszcze dużo gorsze rzeczy.

– Putin nie zrozumiał, że ostatnie 30 lat to jest, również dzięki niemu, budowanie silnej tożsamości Ukrainy. On nie walczy ze słabszą od siebie armią ukraińską, ale on walczy z 40-milionowym narodem, który jest niezwykle zdeterminowany i waleczny. Na tym polega podstawowa pomyłka – podkreślił polityk.

– Jeżeli zobaczy, że nastroje w wojsku lub na ulicy są coraz gorsze i to grozi przewrotem, to może go trochę zmitygować – powiedział Kwaśniewski.

Zobacz również: Prezydent Biden nie ma wątpliwości: Amerykanie nie powinni obawiać się wojny nuklearnej

Zobacz również: Rosja karmi swoje wojsko przeterminowaną żywnością? Ukraińskie MSW udostępniło nagranie [WIDEO]

źródło: TVN24

(Visited 1 240 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj