W poniedziałek Prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden ogłosił, że obywatele jego kraju, nie powinni obawiać się wojny nuklearnej. Przywódca USA zabrał głos podczas uroczystości upamiętniającej miesiąc historii Afroamerykanów.

Interfax, czyli międzynarodowa agencja Rosji, poinformowała o tym, że zgonie z rozkazem prezydenta Rosji Władimira Putina, siły odstraszania nuklearnego zostały postawione w stan gotowości.

Władimir Putin stwierdził w niedzielę, że zachodnie sankcje na jego kraj są nielegalne. Odpowiedzią na działania zachodu było polecenie wydane rosyjskiego ministrowi obrony narodowej i szefowi Sztabu Generalnego, o wprowadzeniu sił odstraszania nuklearnego.

– Wysocy urzędnicy czołowych państw NATO pozwolili sobie na agresywne komentarze na temat naszego kraju, dlatego niniejszym nakazuję ministrowi obrony i szefowi Sztabu Generalnego postawić Siły Odstraszania Armii Rosyjskiej w stan gotowości bojowej – powiedział prezydent Rosji, podczas telewizyjnego spotkania z ministrem obrony Siergiejem Szojgu, a także Walerym Gierasimowem, będącym szefem Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji.

Szef unijnej dyplomacji, a także działacz Socjalistycznej Partii Robotniczej w Hiszpanii, Josep Borell poinformował o tym, że Rosja planuje rozmieścić broń jądrową na Białorusi. Może to być możliwe, jedynie w przypadku zmiany białoruskiej konstytucji, która ma przebiec na bazie zmanipulowanego referendum z 27 lutego.

Przeczytaj również:  „To jest obraz tej władzy!”. Korwin-Mikke ostro o rządzie Morawieckiego

ZOBACZ TEŻ: Izrael zaatakował Syrię! Mocna reakcja rosyjskiego MSZ

ZOBACZ TEŻ: Turcja zadała cios Rosji. Zełenski: Dziękuję mojemu przyjacielowi Erdoganowi

Źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 233 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj