Kidawa-Błońska

„I tu mi przetłumaczcie na polski, co Kidawa-Błońska odpowiedziała?” „2 razy obejrzałem, nie umiem”

Małgorzata Kidawa-Błońska gościła w programie „Onet Opinie”. Wicemarszałek Sejmu musiała tłumaczyć się ze stanowiska Platformy Obywatelskiej w sprawie aborcji na życzenie do dwunastego tygodnia ciąży. Internautów nie przekonały jednak słowa polityk.

Kidawa-Błońska w programie „Onet Opinie” próbowała pogodzić swoje antyaborcyjne poglądy z propozycją zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej, która przewiduje odejście od kompromisu aborcyjnego na rzecz liberalizacji.

Pani marszałek, ja przypomnę, rzeczywiście pani mówiła że musimy bronić tak zwanego kompromisu aborcyjnego. Co więcej, jeszcze nie tak dawno, bo w lutym tego roku, czyli już po wyroku, mówiła pani otwarcie „jestem przeciwniczką aborcji” przypomniał prowadzący.

I ja powtórzę panu także dzisiaj: Jestem przeciwniczką aborcji. I moje zdanie w tej sprawie się nie zmieniło. Jeszcze odpowiedziała Kidawa-Błońska.

To niech teraz pani wytłumaczy mi i widzom, skoro ma pani takie poglądy, to dzisiaj staje się pani twarzą propozycji przez zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej, która w zasadzie mówi o aborcji na życzenie do dwunastego tygodnia po konsultacjach lekarskiej i psychologicznej. To która twarz pani marszałek jest prawdziwa? dopytywał dziennikarz.

Ponieważ jestem przeciwniczką aborcji i chcę, żeby aborcji w naszym kraju było jak najmniej. Mamy takie prawo jakie mamy i nie oszukujmy się, że w Polsce istnieje podziemie aborcyjne. Wiemy, że kobieta w trudnych sytuacjach zostaje tak naprawdę kompletnie sama bez żadnego wsparcia odpowiedziała polityk.

A tak naprawdę ta odpowiedź to powinna się zacząć od tego, że nie mamy w Polsce dobrej edukacji seksualnej dla kobiet i mężczyzn. Jest XXI wiek, a ludzie bardzo mało wiedzą o funkcjonowaniu własnego ciała, własnego organizmu dodała na koniec.

Przeczytaj również: Tajne spotkanie Trzaskowski-Biedroń. Nieoficjalnie: „Późny wtorkowy wieczór. Rozmawiali o zupełnie nowym projekcie”

https://twitter.com/swiat_kolpakow/status/1364979275405877250

źródło: Onet Opinie

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these