Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska skomentowała aktualną sytuację na granicy polsko-białoruskiej i nie kryła przy tym rozżalenia. Do swojego wpisu dołączyła nagranie, na którym widać wydarzenia zarejestrowane na granicy.

Swiatłana Cichanouska skrytykowała Łukaszenkę, mówiąc, że to przez jego działania Białoruś jest postrzegana jako „państwo-wyrzutek”.

Była kandydatka na urząd prezydenta opublikowała przy okazji nagranie, na którym widać, jak białoruskie służby pchają imigrantów w kierunku granicy. Cichanouska przyznała, że jest jej bardzo przykro z racji tego, jak manipulowani i wykorzystywani są migranci.

— Boli mnie to, jak rozwija się sytuacja na granicy białorusko-unijnej. Jest mi wstyd, że służby bezpieczeństwa źle traktują migrantów – pchają ich na drut kolczasty, prowokują starcia. Dyktator robi wszystko, by Białoruś stała się państwem-wyrzutkiem. Ale Białoruś nie musi utożsamiać się z reżimem — napisała Cichanouska w mediach społecznościowych.

Jeszcze niedawno Cichanouska rozmawiała z zachodnimi mediami i skomentowała groźby Łukaszenki o przerwaniu dostaw gazu. Liderka białoruskiej opozycji oceniła, że z pewnością jest to blef w który nie należy wierzyć.

— Takie posunięcie zaszkodziłoby Łukaszence i Białorusi bardziej niż Unii Europejskiej, więc przypuszczam, że to blef. Nie traktowałabym tych gróźb poważnie, ponieważ w tej sprawie istotne są również interesy Rosji — stwierdziła Cichanouska.

Przeczytaj również:  Niezwykłe wyznanie po latach. Zbigniew Buczkowski zrobił to dla swojego kolegi

Zobacz również: Takie przedmioty poleciały w kierunku polskich służb. Policja udostępniła zdjęcia

Zobacz również: Aktor Piotr Zelt obraził rzeczniczkę Straży Granicznej. Jest zawiadomienie do prokuratury

Źródło: Twitter.com, polsatnews.pl

(Visited 1 531 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj