W związku z coraz wyraźniejszym widmem kolejnego lokcdownu, przedsiębiorcy obawiają się nadchodzących miesięcy i związanych z nimi strat. Konfederacja Lewiatan zaproponowała rządowi, by ten umożliwił pracodawcom niewpuszczenia niezaszczepionych do zakładów pracy. Kontrowersyjny pomysł brzmi jak z taniego sci-fi, lecz i w tym przypadku rzeczywistość powoli nadąża za teoriami spiskowymi.

Nie zaszczepiłeś się? Możesz mieć problemy z wejściem do pracy. Konfederacja Lewiatan zaproponowała budzące wątpliwości rozwiązania wymierzone w osoby, które dobrowolnie zwlekają bądź nie chcą przyjąć preparatu przeciw COVID-19.

Problemem nie jest już dostępność szczepionek, lecz liczba chętnych do poddania się szczepieniu przyznał odpowiadający za Narodowy Program Szczepień Michał Dworczyk.

Rządowa narracja coraz częściej mówi o wprowadzeniu lockdownu jesienią. Taka perspektywa wzbudza uzasadnione obawy przedsiębiorców.

Jarosław Kaczyński stwierdził nawet, że jeśli przekonywanie w kampaniach i zachęcanie loterią szczepionkową nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, to szczepienia przeciwko COVID-19 staną się obowiązkowe poinformowało przed kilkoma dniami Radio ZET.

Według informacji portalu money.pl, konfederacja Lewiatan już teraz zaproponowała rządowi prawne rozwiązania, dzięki którym pracodawcy zdobędą możliwość „niewpuszczenia do zakładów pracy niezaszczepionych pracowników oraz nieprzyjmowania takich osób w sklepach”.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

Zakaz wchodzenia niezaszczepionych do sklepów chroniłby z kolei całość społeczeństwa. O ile bez wizyty w restauracji, kinie czy siłowni można funkcjonować, o tyle wszyscy muszą robić zakupy czytamy na biznes.radiozet.pl.

Przeczytaj również: Najnowszy sondaż wprawi w ekstazę zwolenników Konfederacji. PiS nadal na czele, ale Hołownia… Ma powody do niepokoju

Przeczytaj również: Nieoficjalnie: Mateusz Morawiecki wkrótce obejmie nową funkcję w PiS. By zrobić miejsce premierowi, poleci głowa

Źródła: biznes.radiozet.pl, money.pl, NCzas.com

(Visited 24 549 times, 1 visits today)

11 KOMENTARZE

  1. Ciekawe ile „ONI” kasy za to dostają….Mam wrażenie, że im głupsze pomysły tym więcej „biorą”…PAJACE!!!!!!!!!!!!

  2. ja ciagle czegos nie rozumiem?? ogolnie wszystkim wiadomo, ze po szczepieniu kazda z osob moze sie potencjalnie zarazic i przenosic Covida!jedynie co, to teoretycznie moga lagodniej przechodzic chorobe, wiec o ch..j im chodzi???

  3. Ze wszystkiego najgorszego jest wyjście, okupant nie śpi, Słowianie czekają, chcą rozpętać wojnę w Polsce. $yd0$tw0 #@zars&IE chce zająć nasz kraj, Nie Uda Się Wam To Nigdy

  4. To wyjdę na ulice i spale im ten sejm. Takie wstawki to celowo sa robione oni tego nigdy nie zrobia bo spowoduje to wojnę domowa 31 mln szczepień na 72 mln . To co moze 31 mln ludiz nie bedzie pracowac

  5. chodzi tylko i wyłącznie o kasę dla koncernów farmaceutycznych a taki kaczorek i wielu podobnych w rządzie są tylko pionkami którym te koncerny odpalają jakąś dole

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj