propolski.pl: Budka tłumaczy posła Sterczewskiego: „To był odruch serca"

Borys Budka zaliczył kompromitującą wpadkę: „Krów nie doi się w mleczarni”

Wiceszef PO Borys Budka opublikował na Twitterze post, w którym się skompromitował. Napisał bowiem, że czeka aż premier Morawiecki „będzie wizytował jakąś mleczarnię, by osobiście doglądać dojenia krów”.

Internauci od razu wytknęli posłowi wpadkę.

– Czy pan ma o czymś choćby blade pojęcie? Krów nie doi się w mleczarniach – czytamy jeden z komentarzy. Ponadto pytali, czy jego zdaniem w cukierni robi się cukier, a w tartaku ścina drzewo.

Szef polskiego rządu obiecał wzmożoną kontrolę autokarów.

– Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji przypomniał nam, jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym – mówił Mateusz Morawiecki.

To właśnie do tej kwestii odniósł się Borys Budka z Platformy Obywatelskiej, pisząc: – Po dzisiejszym cyrku przy przeglądzie autokarów czekam, kiedy premier Morawiecki będzie wizytował jakąś mleczarnię, by osobiście doglądać dojenia krów. Tu przynajmniej będzie autentycznie – jak wiadomo, w dojeniu on i jego ekipa są najlepsi…

Większość zapewne orientuje się, że w mleczarni nie doi się krów, a przygotowuje, chociażby mleko konsumpcyjne, mleko w proszku, sery, masła.

– Panie Budka, czy pan ma o czymś choćby blade pojęcie? Krów nie doi się w mleczarniach. Doradzam konsultować teksty przed ich publikowaniem. Będzie mniej wstydu – komentowali wpis internauci.

– Pan myśli, że krowy się doi w mleczarni? Zapewne również uważa pan, że drzewa ścina się w tartaku. Jest coś, na czym pan się w ogóle zna? – dodają.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Burzliwe spotkanie z Hołownią w Ciechocinku. „Halo, jestem tu!” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Prezydentem byłby Rafał Trzaskowski, a nie prezydent Duda”. Tusk o wyborach prezydenckich z 2020 roku

źródło: Twitter / Super Express / TVP Info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these