Kandydat na prezydenta z ramienia Konfederacji Krzysztof Bosak rozmawiał z Wojciechem Cejrowskim. Znany podróżnik nazwał to spotkanie „rozmową kwalifikacyjną”.

— To nie jest wywiad. To rozmowa kwalifikacyjna, bo ten pan chciałby podjąć pracę za moje pieniądze, zostać prezydentem Rzeczypospolitej — powiedział Cejrowski na samym początku programu.

Nagranie na kanale YouTube Cejrowskiego podpisano w dość szczegółowy sposób.

— To nie jest ani reklama wyborcza, ani pułapka na kandydata. To jest rozmowa kwalifikacyjna. Nagranie miało miejsce 19 VI 2020. Widzą Państwo 100% wywiadu, żadne słowo nie zostało wycięte, ani przestawione. Każdy kadr pochodzi z momentu, w którym faktycznie miał miejsce. Uczciwie — czytamy pod filmem.

Katolicki publicysta zadawał wnikliwe pytania kandydatowi na prezydenta Polski. Poruszał takie tematy, jak aborcja, czy stosunek względem Rosji. Padło również pytanie o zarobki posła Konfederacji.

— Z czego się pan utrzymuje? Krążą różne plotki. Ja bym wolał, aby utrzymał się pan ze swoich zarobków, bo wtedy jest pan czymś w rodzaju przedsiębiorcy — mówił Cejrowski.

Zobacz również: Zniszczono samochód Krzysztofa Bosaka! Sytuację skomentował premier Morawiecki

Przeczytaj również:  Nie żyje Leonard Pietraszak. Znany aktor miał 86 lat

Krzysztof Bosak śpiesząc z wyjaśnieniem powiedział, że obecnie jest posłem, a wcześniej pracował w organizacjach pozarządowych czy komitetach wyborczych.

— Szedłem ścieżką kariery w organizacjach społecznych — powiedział.

Wtedy podróżnik skwitował to słowami: — Czyli za nasze.

Prawicowy polityk bronił się, mówiąc, że nie wyłącznie „za nasze”, ponieważ Ruch Narodowy, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości czy Fundacja Republikańska działały z pieniędzy prywatnych darczyńców.

W dalszej części „wywiadu” Cejrowski dodał, że „chodzą plotki”, że Bosaka finansuje jego brat. Ten odparł, że jest to całkowita nieprawda.

— Nie ma w tym nic złego, gdyby tak było. Tylko ja chciałby o tym wiedzieć, zanim oddam głos. Np. żona kogoś finansuje, to bardzo dobrze — mówił Cejrowski. Bosak jednak podkreślił, że są to kłamstwa rozpuszczane przez PiS.

 

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 198 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj