Bosak

Zniszczono samochód Krzysztofa Bosaka! Sytuację skomentował premier Morawiecki

Auto, którym poruszał się Krzysztof Bosak, zostało zniszczone podczas wizyty polityka w Toruniu. Do całej sprawy odniósł się szef rządu Mateusz Morawiecki, który podkreślił, że takie zachowania muszą być napiętnowane.

— Nie ma zgody na agresję w imię walki politycznej i kampanii prezydenckiej — napisał Mateusz Morawiecki.

— Samochód Krzysztofa Bosaka został zniszczony. Poprosiłem ministra (szefa MSWiA, Mariusza) Kamińskiego o zajęcie się sprawą. Nie ma zgody na agresję w imię walki politycznej i kampanii prezydenckiej. Każdy ma prawo do własnych poglądów — ich wolność jest i będzie w Polsce pod szczególną ochroną — wyjaśnił premier w swoim wpisie na Twitterze.

Z zebranych informacji wynika, że samochód, którym porusza się kandydat Konfederacji na prezydenta, został zniszczony. W tym czasie Bosak przemawiał do Torunian przy pomniku Kopernika.

— Sukces Krzysztofa Bosaka i rosnące poparcie w społeczeństwie prowokuje takie akty wandalizmu. Na szczęście są to sytuacje marginalne, a zdarzenie w Toruniu było jedynym tego typu w całej kampanii wyborczej — dowiadujemy się od sztabu Krzysztofa Bosaka.

Zobacz również: Niemiecka prasa w mocnych słowach o spotkaniu Duda–Trump: Z tego będą tylko kłopoty

Sprawą zajęły się już organy ścigania, co potwierdziła toruńska policja.

— Zapewniono nas, że miejsce tego zdarzenia jest objęte monitoringiem i namierzenie sprawców, to kwestia czasu. Nie przywiązujemy do tej sprawy dużej wagi. Kampania toczy się dalej — wyjaśnił sztab Bosaka.

Za słowa Morawieckiego podziękował sam zainteresowany.

—Dziękuję za reakcję. Przypominam, że od lat zwracamy uwagę na powtarzające się ekscesy z udziałem bojówek antify. Zgłosiliśmy wczoraj sprawę na policję. Po 2 godzinach doprowadziliśmy busa do sprawności i ruszyliśmy dalej w trasę. Chuligańskie wybryki lewicy nas nie zatrzymają — napisał Krzysztof Bosak.

źródło: wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these