propolski.pl: Rafał Trzaskowski

Były senator atakuje Trzaskowskiego: „Człowiek działający wbrew polskiej racji stanu”

Były senator Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Pęk rozmawiał z Polskim Radiem 24. Przy okazji zaatakował prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, odnosząc się do wydarzenia „Campus Polska”.

Przypomnijmy, że „Campus Polska” jest cyklem spotkań organizowanych przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Bogdan Pęk przypomniał, że w 2021 roku wydarzenie zostało sfinansowane przez niemiecką Fundację Konrada Adenauera. Jest ona powiązana z partią CDU.

Wspomniane źródło finansowania nie przypadło do gustu byłemu senatorowi.

– Gdyby polski rząd usiłował w ten sposób wpływać, przekazując jakiekolwiek pieniądze do legalnie działających w Niemczech partii, bylibyśmy poddani miażdżącej wręcz krytyce – wyjaśnił na antenie Polskiego Radia 24 Bogdan Pęk.

– Niemcy stosują praktykę, która jest zaprzeczeniem suwerenności państw. Poprzez fundację, finansowaną z niemieckiego budżetu, kompromitują politycznie istotnych członków partii politycznych, współfinansują i zakładają partie, żeby wpływać na politykę tych państw, by zgadzała się ona ze strategicznymi celami Niemiec – dodał były senator PiS.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tomasz Sekielski zostanie nowym redaktorem naczelnym „Newsweeka”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wicemarszałek Senatu ostro o Morawieckim: Polski premier po prostu łże

źródło: Polskie Radio 24

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these