Były prezydent Lech Wałęsa znany z dużej aktywności w mediach społecznościowych zamieścił kolejny komentarz. Tym razem odnoszący się do nadchodzących wyborów prezydenckich.

Były lider „Solidarności” Lech Wałęsa wystosował apel do Polaków, by ci nie głosowali na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę.

Laureat pokojowej nagrody Nobla zamieścił emocjonalny wpis na Facebooku. W poście oznajmił, że niegłosowanie na prezydenta Dudę w zbliżających się wyborach to niemalże „patriotyczny obowiązek”.

— Rodacy proszę Was, posłuchajcie mnie jeszcze raz, nie wolno dopuścić by prezydent Duda w wyborach dostał się do drugiej tury. To jest patriotyczny obowiązek wobec ojczyzny — napisał na Facebooku były prezydent.

To nie pierwszy raz, kiedy Wałęsa w krytycznym tonie wypowiadał się na temat prezydenta Andrzeja Dudy. Nie ukrywający swojej antypatii wobec PiS-u polityk notorycznie próbował zniechęcać internautów do całego ugrupowania.

Na początku marca działacz opozycyjny w okresie PRL chciał zebrać specjalną listę osób, które przekazałyby swoje dane osobowe.

— Ja Lech Wałęsa oświadczam, że uczynię w zgodzie z prawem wszystko, aby A. Duda nie został wybrany na drugą kadencje Prezydentem, kto uczyni wraz ze mną podobnie, proszę o wpis. Prawdziwe Imię i Nazwisko Miejsce zamieszkania Możliwy kontakt internetowy — pisał Wałęsa.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zbiórka byłego prezydenta jednak nie udała się. Po kilku godzinach została usunięta z serwisu, łamała bowiem zasady dotyczące ochrony danych osobowych.

Polityk próbował zamieścić kolejną listę, jednak bezskutecznie.

— Co Wy na to? Kolejny raz zniszczono naszą inicjatywę. Kolejne tysiące wpisów. Jakie standardy? To jest cenzura — denerwował się Wałęsa.

źródło: wiadomości.wp.pl

(Visited 175 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj