propolski.pl: Borys Budka oskarżył Konfederację o akt wandalizmu

Borys Budka: Mamy też dużo rozwiązań, które w przeszłości się sprawdziły

Były lider PO Borys Budka był gościem na antenie Radia Plus. Polityk ocenił, że jego ugrupowanie w przeciwieństwie do partii rządzącej ma konkretny pomysł na zmianę Polski.

— Jesteśmy anty-PiS, ale jesteśmy partią, która ma konkretne rozwiązania, konkretne osiągnięcia — powiedział Borys Budka w rozmowie na antenie Radia Plus.

Kilka dni temu były szef PO Borys Budka i Ryszard Terlecki wdali się w sprzeczkę. Budka apelował w Sejmie do premiera Morawieckiego, by ten stanął do debaty w temacie epidemii.

— Domagamy się jako klub Koalicji Obywatelskiej rzetelnej debaty na temat strategii rządu w walce z covidem. To już nie jest czas na to, byście prezentowali kolejne PR-owskie zagrywki. Czas wreszcie posłuchać ekspertów — podkreślił poseł PO.

Do jego słów odniósł się wicemarszałek Ryszard Terlecki, mówiąc, że opozycja nie posiada żadnego pomysłu na rozwiązanie aktualnych problemów.

— Otóż gdybyśmy wnieśli teraz obostrzenia, to wychodziłby pan Budka tutaj na tę mównicę i mówił, że one są niepotrzebne. To jest dokładnie taka sytuacja — ocenił.

Borys Budka skomentował zarzuty o brak pomysłów w czasie wywiadu z Radiem Plus.

— Jesteśmy anty-PiS, ale jesteśmy partią, która ma konkretne rozwiązania, konkretne osiągnięcia, jesteśmy najbardziej doświadczonym ugrupowaniem. Kiedy wyborca podejmuje później tę decyzję przy urnie wyborczej, to też oczekuje przede wszystkim, by można było nastąpić do naprawy tego wszystkiego, co PiS popsuł. My dajemy taką gwarancję. Mamy też dużo rozwiązań, które w przeszłości się sprawdziły. Chociażby potrafimy w czasach kryzysu zarządzać gospodarką — wyjaśnił były lider PO.

Ponadto polityk skomentował popularne stwierdzenia, że Platforma Obywatelska opowiada się za przekształceniem UE w państwo federalne.

— Jestem zwolennikiem silnej Europy, natomiast nie państwa federalnego. Myślę, że to krok, na który nikt w Europie nie jest przygotowany. Natomiast, raz jeszcze chcę podkreślić, że nie jest alternatywą, dobrą alternatywą to, co proponuje Kaczyński, czyli sojusz z Salvinim, Le Pen czy Orbanem — podkreślił Budka.

Zobacz również: Małgorzata Rozenek pokazała zdjęcie z przyjęcia trzeciej dawki: „To Wy jesteście po złej stronie mocy”

Zobacz również: Kurdej-Szatan oburzona pytaniami w najnowszym wywiadzie: „Ale o czym pan mówi?” [WIDEO]

Źródło: wmeritum.pl, Radio Plus

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these