Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid skomentował aktualną sytuację epidemiczną w tym kraju oświadczając, że wszyscy muszą nauczyć się żyć z koronawirusem tak, jak z grypą.

– Wariant Omikron koronawirusa jest w odwrocie i Anglia jest w następnym rozdziale walki z pandemią – powiedział brytyjski minister zdrowia Sajid Javid.

Javid w czasie konferencji prasowej, która odbyła się na Downing Street ogłosił, że wcześniej przedstawiona przez premiera Johnsona decyzja zniesienia restrykcji wprowadzonych w Anglii z powodu wariantu Omikron, jest w rzeczywistości momentem z którego „wszyscy możemy być dumni”.

Johnson wyjaśnił, że od teraz nie będzie obowiązywać zalecenie pracy z domu, a od 27 stycznia nie będzie konieczności noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach publicznych. Dodał, że certyfikaty covidowe nie będą już obowiązkowe, jeśli chodzi o wejście na imprezy masowe.

Brytyjski minister stwierdził, że wariant Omikron przyczynił się do wzrostu zakażeń i sprowadził je do rekordowego poziomu. Zauważył, że nawet jedna trzecia ze wszystkich 15,5 mln infekcji odnotowanych w Wielkiej Brytanii została stwierdzona w przeciągu ostatnich ośmiu tygodni.

Zaznaczył, że kroki, jakie podjął rząd okazały się skuteczne i wcale nie była to kwestia szczęścia, lecz skoncentrowania całej energii na podawaniu dawek przypominających. Wyjaśnił jednak, że to „nie jest koniec drogi i nie powinniśmy postrzegać tego jako mety, ponieważ nie możemy wyeliminować tego wirusa i jego przyszłych wariantów”.

– Zamiast tego musimy nauczyć się żyć z Covid w taki sam sposób, w jaki musimy żyć z grypą. I będziemy tej wiosny tworzyć nasz długoterminowy plan na życie z Covid-19 – tłumaczył minister zdrowia.

Zobacz również: Sławomir Mentzen o zmianach podatkowych: „Największym grzechem Polskiego Ładu…”

Zobacz również: Już niebawem Donald Tusk otrzyma gargantuiczną emeryturę: „Kosmiczne kwoty”

źródło: mp.pl, forsal.pl

(Visited 101 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj