Gazeta „Super Express” poinformowała w czwartek o emeryturze, jaką prawdopodobnie będzie pobierał Donald Tusk.

Wiele wskazuje na to, że byłemu premierowi na „stare” lata przyjdzie żyć w prawdziwym luksusie, ponieważ najwięcej środków przypadnie mu z racji pracy w strukturach europejskich. „Se” wspomina o kwotach, które dla przeciętnego polskiego emeryta są po prostu powalające.

Dowiadujemy się również, że szef PO na swoje 65. urodziny otrzyma nawet 21 tys. złotych emeryturę za pracę w Unii Europejskiej. Do tej olbrzymiej kwoty doliczone zostaną również świadczenia o wartości 9 tys. złotych, które polityk wypracował w Polsce.

– Jeśli sprawdziłyby się wyniki sondaży i szef PO znów zostałby premierem koalicyjnego rządu, zarabiałby dodatkowe 20 tys. zł – w sumie pobierając przyprawiającą o zawrót głowy kwotę ok. 50 tys. zł miesięcznie – relacjonuje „Super Express”.

Z doniesień tych można być prawie pewnym, że Tusk będzie dostawał 30 tys. zł emerytury.

„Se” przyjrzał się jeszcze emeryturze Jarosława Kaczyńskiego, który również nie może narzekać na niskie świadczenia. W oświadczeniu majątkowym za 2020 rok prezes Kaczyński wykazał, że z ZUS-u otrzymał 85,7 tys. złotych, co jest równoznaczne z emeryturą w wysokości około 7150 zł. Natomiast z diet oraz dodatków poselskich otrzymał nawet 100 tys. złotych.

Przeczytaj również:  Babcia dała księdzu w kopercie 50 zł. Wzruszająca reakcja

Za bycie wicepremierem ds. bezpieczeństwa dostał 42,5 tys. złotych, co daje miesięczny wpływ w wysokości ponad 14 tys. złotych.

Zobacz również: Sławomir Mentzen o zmianach podatkowych: „Największym grzechem Polskiego Ładu…”

Zobacz również: Konferencja prezydenta Macrona i szefowej PE. Oburzeni dziennikarze nie mogli zadawać pytań i opuszczali salę [WIDEO]

źródło: Super Express

(Visited 510 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj