Szef sztabu wyborczego PiS, Joachim Brudziński był gościem w RMF FM. W porannej rozmowie skomentował wyniki wyborów parlamentarnych. Przy okazji zażartował z aktorki Mai Ostaszewskiej, która niedawno straszyła, że PiS pozbawi nas dostępu do internetu i wolności słowa.

– Chce każdemu podziękować, każdemu, kto poszedł na te wybory. W pierwszej kolejności oczywiście dziękuję tym, którzy poszli i zagłosowali na PiS. Ale dziękuję też tym wszystkim Polakom, którzy dali kolejny dowód, że potrafimy korzystać z tego święta demokracji. Również tym, którzy głosowali na naszych oponentów – powiedział Brudziński.

Polityk podkreślił, że cieszy się z tak wysokiej frekwencji. Dodał, że po 1989 roku nie było jeszcze wyborów z tak wysokim zaangażowaniem społeczeństwa. Brudziński otrzymał pytanie, kto mógłby zostać marszałkiem seniorem w Sejmie:

– To wskazuje pan prezydent spośród najstarszych wiekiem. Tak, to od razu powiedzmy. To nie musi być tak, że to musi być najstarszy metrykalnie, tylko spośród najstarszych wybiera prezydent.

– A kogo by pan tam widział? – pytał dalej Mazurek.

– No ja jeszcze nie wiem, jak to się rozłoży – odpowiedział szef sztabu wyborczego PiS.

Przeczytaj również:  Kukiz stawia się Kaczyńskiemu. "Od października przestaję głosować wspólnie z PiS"

– Janusz Korwin-Mikke z pewnością będzie jednym z najstarszych, jeśli nie najstarszym – zastanawiał się redaktor prowadzący.

– Byłoby niewątpliwie wesoło. Wie pan, ja jestem wszystko sobie w stanie wyobrazić. W polskiej polityce funkcjonuje już na tyle długo, że teoretycznie wszystko jest możliwe. I musi pan przyznać, panie redaktorze, że w tym Sejmie będzie wesoło – opowiadał Joachim Brudziński.

Na co redaktor Mazurek stwierdził:

– Ja mam chyba inne poczucie humoru, mnie nie bawi to, czego się spodziewam.

Po zakończeniu rozmowy rozpoczęła się transmisja w internecie, co żartobliwie skomentował gość programu:

– Jesteśmy w internecie? To internet jeszcze jest? – śmiał się Brudziński, pozdrawiając aktorkę Maję Ostaszewską.

 

źródło: dorzeczy.pl , twitter.com

(Visited 57 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj