Okazuje się, że były premier Donald Tusk otrzyma prestiżowe odznaczenie, o którym inni mogą jedynie pomarzyć. Podobną nagrodą uhonorowano dawniej marszałka Józefa Piłsudskiego. Chodzi o Order Wschodzącego Słońca, który ustanowiono w Japonii już w 1875 roku.

Były premier Donald Tusk otrzyma prestiżowe odznaczenie. To Order Wschodzącego Słońca, który znany jest w Japonii od 1875 roku.

Szef Rady Europejskiej otrzyma Order Wschodzącego Słońca — tak zdecydował rząd Japonii. Jak przekazała agencja KYODO, Donald Tusk otrzyma wyjątkowe odznaczenie najwyżej klasy — Wielką Wstęgą. Taka nagroda to wyraz wdzięczności za wkład Tuska w rozwój przyjaźni między Japonią a Unią Europejską.

Zobacz również: Ikonowicz ostro: Marta Lempart potrzebna Lewicy jak psu pchły

Dla byłego premiera to poważne wyróżnienie. Polityk znajdzie się dzięki niemu w gronie 117 obcokrajowców, którzy zostali podobnie nagrodzeni. Najwyższą klasą odznaczono m.in. pierwszą premier Australii Julię Gillard oraz byłą dyrektor Wywiadu Narodowego USA James Clapper.

Również wśród Polaków w przeszłości znalazły się osoby, które upamiętniono za sprawą Orderu Wschodzącego Słońca pierwszej klasy — marszałek Józef Piłsudski i Edward Rydz-Śmigły. Ceremonię zaplanowano na 7 maja br., jednak z powodu trudnych warunków epidemicznych uroczystość przełożono. Ma się ona odbyć w Pałacu Cesarskim w Tokio.

Przeczytaj również:  Awantura w programie TVN. Magda Gessler wściekła się na Filipa Chajzera [WIDEO]

Dotychczas były szef RE był uhonorowany Słońcem Peru — najwyższym odznaczeniem w tym kraju, jak również niemiecką nagrodą im. Walthera Rathenaua.

Zobacz również: Z impetem rozpoczął majówkę. Mężczyzna wjechał rozpędzonym autem wprost do jeziora

źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 1 205 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj